Jen 3 suroviny: Od té doby, co jím tuto směs, nebyla jsem nemocná

Péče o imunitní systém je velice důležitá. Pokud budete mít silnou imunitu, bude jako váš štít proti virům a bakteriím, které si na vás brousí zuby na každém rohu.

Žena v kruhu ukrytá před viry i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Střídání teplot nás dělá náchylnější k respiračním nemocem. Velkému počtu lidí vadí prudké změny teplot v letních dnech, které způsobuje klimatizace. Ale i počasí dokáže se rtutí teploměru občas zásadně zahýbat. Abyste zůstali bez problémů, je třeba si své zdraví chránit a posilovat imunitní systém. Dobrou službu vám mohou poskytnou lidové směsi, které obsahují pouze přírodní ingredience, které jsou i jednotlivě plné vitamínů.

Recept na vitamínovou směs

Představíme vám jednoduchou směs, která vám pomůže posílit imunitní systém a uchránit se před nemocemi. Když budete tuto směs užívat pravidelně, výsledky se dostaví skutečně rychle.

Co budete potřebovat?

 • 3 citrony,
 • 200 gramů vlašských ořechů,
 • 150 gramů rozinek,
 • 150 gramů sušených švestek,
 • 150 gramů sušených meruněk,
 • 200 gramů medu
 • a 1 čajovou lžičku růžového sirupu.

Postup přípravy receptu:

 1. Všechny přísady vložte do mixéru (kromě medu a růžového sirupu) a rozmixujte.
 2. Na závěr přidejte med a růžový sirup.
 3. Dobře promíchejte a vložte do uzavíratelné nádoby.
 4. Nádobu dejte do lednice a máte medicínu připravenou.

Aplikace a dávkování:

Doporučuje se sníst každé ráno nalačno jednu polévkovou lžíci této směsi. Užívejte, dokud vám připravená směs nedojde. Další potraviny, které přirozeně podporují imunitu jsme na JakZdravě představovali v dřívějším článku.

Vyloupané vlašské ořechy v misce a celé vedle na stole iZdroj fotografie: Freepik
Vlašské ořechy jsou přírodní antioxidanty, které zpomalují stárnutí a dodávají tělu důležité látky.

Co je na této směsi skvělého?

Doslova všechno. Tato směs má vysoký obsah vitamínů B, A, C, a E a minerálů vápníku, mědi, fosforu, selenu a zinku. Zapomínat nesmíme ani na draslík. Celá směs má vynikající desinfekční, antivirové a antibakteriální vlastnosti. Velkou dávku vitamínu C dodávají citrony, o jejichž prospěšnosti píše také web Healthline.

2 hřebíčky denně nakopnou imunitní systém a zlepší trávení. Ihned je přidejte do stravy, ochrání před nachlazením i chřipkou

Kromě toho směs obsahuje také vlašské ořechy, které jsou podle zdravotní sestry Imashi Fernando skvělým zdrojem omega-3 mastných kyselin, zlepšují zažívání a léčí zánětlivé procesy v těle. Kromě toho vlašské ořechy obsahují hodně železa, takže jsou skvělým přírodním lékem na anémii, jak psala nedávno naše redakce.

Čím podporujete imunitu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články