Několik doplňků stravy, které by měl každý užívat. Zlepší funkci srdce, prodlouží život a zlepší kvalitu spánku

Potraviny, které v současné době konzumujeme, nám již nepřináší potřebné množství mikroživin, které tělo potřebuje. Jaká je tedy nejlepší cesta pro jejich doplnění?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na světě existuje mnoho chemických i živočišných doplňků stravy. Jejich výrobci slibují, že užíváním toho či onoho produktu vám zajistí lepší zdraví či zvýšení energie. Často ale nevíme, které z nich jsou nejlepší a jak často je konzumovat. Pojďme se tedy podívat na pět nejzásadnějších doplňků stravy, které díky svým hodnotám mohou vyřešit mnoho zdravotních problémů nebo od nich přinejmenším výrazně ulevit.

Rybí tuk

Rybí tuk lze považovat za nejdůležitější a nejefektivnější doplněk stravy, který je dostupný jak na internetu a v obchodech, tak i cenově. Obsahuje mastné kyseliny, jako jsou EPA a DHA, které jsou nedílnou součástí naší pokožky. Má především velmi dobrý vliv na správnou funkci srdce, díky čemuž se stal velmi žádaným. Často se stává, že rybí olej v kapslích a tabletách může být zkažený, a tak neodpovídá vlastnostem, které jsou uvedeny na obalu. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zkontrolovat kvalitu můžete rozkousnutím jedné tobolky. Pokud bude kyselá, něco s ní není v pořádku. Je to však složité, protože samotný rybí tuk nechutná zrovna nejlépe. Můžete jej zakoupit právě ve formě tobolek, při jejichž konzumaci neucítíte téměř žádnou chuť a jednoduše tabletku spolknete. K dostání je však i v tekuté formě, která má pravděpodobně efektivnější účinek, ale její výrazná chuť vám nemusí vyhovovat.

Vitamín D

Vědci prokázali, že vitamin D efektivně zabraňuje rozvoji nemocí včetně rakoviny, neuróz a v současné době také koronaviru. Existují studie, které dokonce tvrdí, že výrazně prodlužuje náš život a jeho nedostatek oslabuje imunitní systém. V létě se tvoří v kůži při působení slunečního záření. Jakmile nastane podzim či zima, jeho obsah v našem těle se značně sníží. Proto je potřeba jej doplnit formou tobolek či kapek. Nízký obsah tohoto vitamínu rovněž vysvětluje chřipkové epidemie a další virová či bakteriální onemocnění právě v těchto ročních obdobích.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hořčík

Rozhodně bychom neměli opomenout hořčík, jehož nedostatek v našem těle má závažné následky a může vyvolávat značné výkyvy nálad či nespavost. Regulací jeho množství obsaženého v těle dojde k uklidnění nervového systému a znatelně klesne hladina kortizolu. Tímto lze nejen dosáhnout zlepšení kvality spánku, ale také účinku podobného antidepresivům, avšak přírodním způsobem. Hořčík navíc reguluje množství cukru a je vynikající prevencí proti cukrovce.

Minerály a multivitamíny

Pravidelné jídlo již nestačí k udržení rovnováhy mikroživin v těle. Moderní metody pěstování plodin totiž zahrnují použití pesticidů a herbicidů, které výrazně snižují jejich kvalitu. Naše tělo je následně rychleji vyplavuje a nestačíme je doplňovat běžnými potravinami.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Farmaceutický průmysl tak nabízí širokou škálu multivitaminových komplexů pro různé spotřebitele. Tyto doplňky stravy nám pomohou doplnit to, co tělo potřebuje. Měli byste je preventivně užívat každý den. 

Zdroj: The Daily Meal

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Vyhublý pes byl dlouhé týdny zavřený v kleci a čekal, až se jeho majitelé vrátí. Bohužel marně
Události247
Události247
Opravdu jde Putinovi jen o Ukrajinu? Je možné, že mu jde o něco úplně jiného a horšího
VědaŽivě
VědaŽivě
Ruský robopes má na hřbetu přidělanou karabinu Saiga 9. Předváděcí video ale poukazuje spíš na jeho neefektivitu
adbz
adbz
Citronová šťáva, aspirin a kysličník mají jedno společné – zachrání hromady prádla a zbaví vás tak nočních můr