Speciální elixír, který léčí všechna kožní onemocnění: Psoriáza nemá jedinou šanci

Pokud vás trápí kožní onemocnění a zároveň dáváte přednost přírodní medicíně, připravte si čaj z bylin, jenž působí jako dermální elixír na všechny potíže s pokožkou.

bylinný čaj i Zdroj fotografie: Freepik
                   

V dnešní době mnoho lidí bojuje s různými kožními problémy, které se liší od mírného ekzému až po vážné potíže. Některé z hlavních příčin kožních onemocnění mohou být stres, potlačené emoce, znečištěné životního prostředí, hormony, intolerance některých potravin atd. V přírodě se však na každou nemoc najde nějaký bylinný lék a s ohledem na množství druhů rostlin je jen potřeba najít tu správnou kombinaci.

Přírodní dermální elixír na všechna kožní onemocnění

Využijte bohatství přírody a připravte si léčivý čaj, jenž vám pomůže s mnoha kožními nemocemi.

Co budete potřebovat:

  • listy vlašského ořechu
  • dubovou a vrbovou kůru
  • kopřivu
  • měsíček

Postup:

Smíchejte všechny ingredience ve stejném poměru a následně odeberte 3 čajové lžičky směsi a zalijte 7 dcl vroucí vody. Zakryjte a po 30 minutách sceďte. Pijte 3x denně půl hodiny před jídlem. Chcete-li vidět výsledky, buďte v pití tohoto nápoje důslední a vytrvalí. Všechny ingredience si můžete nasbírat sami nebo je zakoupit v lékárnách, na tržnicích a v prodejnách zdravé výživy.

Jaké je tajemství léčivého čaje na všechna kožní onemocnění?

Nejdůležitější ze všech složek tohoto čaje je protizánětlivý a čistící účinek rostlin. Fytoterapie na všechny nemoci doporučuje rostliny, které čistí krev, protože čistí i pokožku a urychlují hojení a snižují riziko návratu nemoci. Všechny rostliny v tomto čaji jsou oblíbené ve fytoterapeutickém využití a jejich léčivé účinky jsou prověřeny staletou tradicí. Tento čaj pomáhá snižovat podráždění, zarudnutí, zánět, svědění a bolest. Psoriáza nebude mít jedinou šanci.

Ořechové listy

Listy ořešáku mají silné protizánětlivé vlastnosti a tradičně se používají při kožních onemocněních, například při léčbě závažných bakteriálních a plísňových infekcí, kožních zánětů, ale i zánětů trávicího ústrojí a při akné, krvácení dásní a nadměrném pocení. Využívají se také jako prostředek k detoxikaci organismu, posílení žaludku a zlepšení trávení a krevního obrazu, proti vředům, kolikám a hnisavým ranám. Mladé listy ořešáku se sbírají brzy na jaře.

směs bylinek iZdroj fotografie: Freepik

Kopřiva

Kopřiva je bohatým zdrojem minerálů, jako jsou draslík, vápník, železo, fosfor, hořčík a sodík, a vitamínů C, B2, B5, K. Obsahuje sekretin, který je nejlepším stimulantem žaludečních žláz, střev, jater, slinivky břišní a žlučníku. Bohatství železa ji činí cennou pro tvorbu červených krvinek a tím i pro dobré zásobení kyslíkem. Kopřiva posiluje organismus a čistí krev. Obsahuje quercetin, silný antioxidant a antihistaminikum, které snižuje závažné záněty.

Dubová kůra

Dubová kůra je bohatým zdrojem tříslovin, které mají silný protizánětlivý účinek na celé tělo. Mají schopnost zastavit krvácení a napnout tkáně poškozené různými poraněními a infekcemi. Používá se na vředy, ekzémy i křečové žíly. Dubová kůra se sbírá od května do června. Nejúčinnější je kůra z nejmladších větviček.

Vrbová kůra

Vrbová kůra je přírodním zdrojem kyseliny acetylsalicylové – aspirinu. Asi víte, že se používá proti bolestem hlavy, při dermální aplikaci je výborný proti pupínkům, známkám stárnutí a oslabení tónu pleti. Vrbový čaj působí protizánětlivě, obsahuje látky zvané polyfenoly a flavonoidy, které mají protizánětlivé, antiseptické, antioxidační, antipyretické a imunostimulační vlastnosti. Vrbová kůra stimuluje vylučování potu a toxických látek z těla, což přispívá k rychlejšímu hojení.

Měsíček

Měsíček je rostlina s výjimečným účinkem na pokožku. Působí povzbudivě na játra a žluč, pročišťuje krev a podporuje detoxikaci. Jasná barva květů naznačuje, že obsahuje velké množství beta karotenu, což je jeden z nejdůležitějších vitamínů pro zdraví pokožky, ochranu před škodlivým slunečním zářením a zdraví očí. Sklizeň měsíčku začíná již v květnu s výskytem prvních květů a pokračuje až do pozdního podzimu. Nejkvalitnější květy jsou ty sklizené v srpnu.

Jaká kožní onemocnění trápí vás?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články