Domácí elixír za pár kaček: Jen 2 dny užívání a krevní obraz v životě nevypadal tak dobře

Špatné hodnoty v krevním obrazu můžete snadno a rychle srovnat pomocí úpravy stravy. Zaměřte se přímo na krvetvorbu s tímto domácím elixírem.

Mužská ruka se škrtidlem a ruce zdravotníka chystající se k odběru krve do zkumavky na krevní obraz i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Vyšly vám nezdravé hodnoty v krevním obrazu? Nezoufejte, ale než sáhnete po lécích, zkuste změnu stravy a tento domácí elixír. Stačí ho používat pravidelně a stav krve a celého vašeho těla se zlepší. Hodí se i v případě, že trpíte chudokrevností. Tento nápoj zvýší počet červených krvinek, zažene únavu a vy se budete cítit plní energie a života.

Elixír na podporu krvetvorby

Co budete potřebovat?

 • 1 kg červené řepy,
 • 0,5 kg mrkve,
 • šťávu z 1 citronu,
 • 2-3 pomeranče,
 • 2 jablka
 • a 500 g lučního medu.

Postup přípravy receptu:

 1. Červenou řepu, jablka a mrkev nakrájejte na malé kousky.
 2. Kousky vložte do mixéru a rozmixujte.
 3. Citron a pomeranče vymačkejte a přidejte do rozmixované směsi získanou šťávu.
 4. Na závěr přidejte med.
 5. Vše dobře promíchejte, aby se jednotlivé přísady spojily. Pokud chcete zlepšit chuť nápoje, můžete přidat více pomerančů.
 6. Nápoj přelijte do skleněných lahví.

Aplikace a dávkování:

Z receptu by vám měly vyjít 2 litry nápoje, což je doporučená dávka na 15-20 dní. Každé ráno pijte 100 ml nalačno. Tato kúra je velmi prospěšná a účinná, provádí-li se dvakrát do roka.

Mrkev a červená řepa na prkénku vcelku a na kostičky v mističkách iZdroj fotografie: Freepik
Červená řepa a mrkev jsou hlavní složky domácího elixíru, který srovná hodnoty krevního obrazu

Účinky červené řepy a mrkve

Červená řepa má mnoho báječných účinků na lidské zdraví. Předně obsahuje velké množství antioxidantů a vitamínů, které pomáhají zlepšovat mozkové funkce, snižovat záněty v těle, a podle některých odborníků z webu Healthline dokonce pomáhá v prevenci rakoviny. O červené řepě a jejích účincích na zdraví jsme na JakZdravě již psali.

Breussova očistná kůra z červené řepy proti rakovině i jako prevence. Tělo nadopuje vitamíny a zbaví od všech škodlivin za pár dní

Méně známé jsou prospěšné vlastnosti obyčejné mrkve. Ta zůstává často v pozadí před mnohem exotičtějšími plody, přitom má i přes svou obyčejnost co nabídnout. Kromě známé podpory zraku například web Health píše, že mrkev pomáhá zlepšovat stav kůže, podporuje trávení a má blahodárný vliv na játra. Dejte si mrkvovou polévku, o které naše redakce dříve psala, protože i vařená mrkev dokáže udělat pro vaše zdraví hnedle zázračné věci.

Jaké jsou vaše zkušenosti s pravidelnou konzumací červené řepy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články