Elixír pouze ze tří složek: Během 60 minut eliminuje všechen tuk a toxiny z těla

Zdravá játra jsou pro správné fungování těla nesmírně důležitá. Podpořte jejich efektivní fungování jednoduchým domácím elixírem.

elixír i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Játra jsou životně nezbytný orgán, který plní celou řadu důležitých funkcí. Mezi ty nejznámější patří odstraňování škodlivin z těla. V dnešní době, kdy je životní prostředí až přesycené toxiny, je vhodné jejich činnost čas od času podpořit. Vyrobte si jednoduchý elixír na pročištění jater. Vše potřebné na jeho výrobu máte pravděpodobně doma.

Olivový olej se v přírodním léčitelství užívá od nepaměti

Extra panenský olivový olej má mnoho zdravotních přínosů. Experti z renomovaného zdravotnického webu Healthline vyzdvihují zejména jeho pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a silné antioxidační účinky. Bojuje i proti zánětům, takže chrání před nemocemi, jako je rakovina, srdeční choroby, diabetes 2. typu, Alzheimerova choroba, artritida, a dokonce i obezita.

Kurkuma je zlatý zázrak

Kurkumu jsme vám na JakZdravě doporučovali ve spojení s medem k léčbě celé řady zdravotních obtíží. Kurkumin totiž podporuje činnost vnitřních orgánů, především žaludku, jater, ledvin a žlučníku. Stabilizuje hladinu krevního cukru a má pozitivní vliv na srdce a pohybový systém včetně kloubů a kostí.

Kurkuma v plechové misce se lžičkou iZdroj fotografie: Pixabay
Kurkuma v sobě obsahuje látku kurkumin, která má silné léčivé účinky

Citron je ceněný pro své antioxidační účinky

Po citronu sáhne většina lidí hlavně v době častějších respiračních onemocnění. Zlepšuje imunitu a pomáhá zmírňovat příznaky již probíhajících onemocnění. Nutriční specialistka Helen West, RD vyzdvihuje také jeho pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a některé vnitřní orgány, především ledviny a játra.

Elixír na pročištění jater 

Výroba elixíru je velmi snadná a potřebné ingredience máte s nejvyšší pravděpodobností doma. Připravte si:

  • 1 polévkovou lžíci olivového oleje
  • 1 polévkovou lžíci citronové šťávy
  • 1/2 čajové lžičky kurkumy

Všechny ingredience spojte a řádně promíchejte. Elixír pijte každé ráno nalačno.

5 zlatých pravidel, jak pečovat o svá játra: Věnujte jim trochu potřebné pozornosti a udržte je v dobré kondici

Olivový olej i citronová šťáva jsou nabité antioxidanty, které odstraňují přebytečné volné radikály, chrání zdravé buňky před poškozením a předčasným stárnutím, a navíc neutralizují toxiny. Kurkumin, hlavní účinná složka kurkumy, játra regeneruje a zmírňuje jejich poškození. Má řadu dalších výhod, například odstraňuje přebytečný tuk a má pozitivní vliv i na psychiku, jak už jsme ostatně na JakZdravě dříve zmiňovali. 

Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto elixírem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články