Podceňované ovoce jako nejlepší produkt proti stárnutí. Vyhlazuje pleť od vrásek, urychluje hojení ran a minimalizuje tvorbu jizev

Ačkoliv nejsou hrušky ve „zdravém světě“ moc známe a lidé o nich mnoho neví, mají řadu skvělých přínosů, a to zejména pro váš vzhled.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Téměř každý dělá vše pro to, aby si udržel svůj vnější vzhled v pořádku a na první pohled se zalíbil. Návštěvy kadeřnického salonu pro udržení zdravých vlasů, manikúra a pedikúra pro podporu růstu nehtů a nekonečná řada produktů a doporučení pro péči o pleť, aby byla co nejlepší. I když je dobré všechny tyto zásady dodržovat, existuje ještě něco, co vám tyto prvky pomůže pozitivně ovlivnit: konzumace hrušek, uvádí Lisa Wartenberg, MFA, RD, LD.

Přínosy konzumace hrušek vás možná překvapí

Hrušky jsou skvělou volbou, která vám pomůže do jídelníčku zařadit více vitaminu A. Nesmíte však zapomínat, že toto sladké ovoce by nemělo být jediným zdroje jeho příjmu, protože jej neobsahují doporučené denní množství. Podle ministerstva zemědělství Spojených států obsahuje jedna velká hruška 58 IU (Mezinárodní jednotka, která se používá k měření vitaminů rozpustných v tucích) tohoto vitaminu. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kromě toho odborníci uvádí, že vitamin A prokazuje slibné účinky, které eliminují například akné a další kožní problémy. Je však třeba brát v úvahu, že aby došlo k potvrzení tohoto výroku, je za potřebí provést v této oblasti další výzkum. Hrušky mají také vysoký obsah luteinu (asijské hrušky jej například obsahují přibližně 138 mikrogramů), který podle harvardské studie pomáhá snižovat účinky ultrafialového záření B. To znamená, že konzumace hrušek tak pomáhá eliminovat poškození kůže sluncem.

Studie mluví jasně

„Je všeobecně známo, že hrušky mají řadu zdraví prospěšných účinků. Jejich pozitivní vliv na naše vlasy, pokožku a nehty je však méně známý,“ říká Kristin Gillespieová, ředitelka a výživová poradkyně společnosti Exercise With Style. Hrušky jsou bohaté na vitamin A, zeaxantin a lutein, které společně přispívají k udržení zdravých vlasů a pokožky,“ dodala. Navíc toto sladké ovoce obsahuje plno vitaminu C, který je podle nedávné novozélandské studie stejně jako vitamin A velmi prospěšný pro zdraví pokožky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tato novozélandská studie uvádí, že dobré zdraví pokožky souvisí především s pravidelným příjmem ovoce a zeleniny, což také dává do souvislosti vitamin C, který tyto potraviny hojně obsahují. Mezi přínosy pro pleť tak patří například snížení hloubky vrásek, hojení ran a minimalizace tvorby jizev. To tedy znamená, že při pravidelné konzumaci hrušek, které obsahují asi sedm miligramů vitaminu C (ve středně velké hrušce), by vaše pleť mohla pravděpodobně vypadat mladší a čistší.

Zdroj: Eatthis, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Máte pocit, že se vám láska vyhýbá? Přitáhněte si štěstí podle znamení zvěrokruhu
Události247
Události247
Novým ministrem školství bude od zítřka Vladimír Balaš. Prezident Zeman mu při jmenování vyčetl prohřešky z minulosti
VědaŽivě
VědaŽivě
Neetické pokusy koktajícího vědce: Oběťmi se stalo 22 malých sirotků, projekt se jmenoval „Monster Study“
adbz
adbz
Lepší rajčata a papriky jste ještě nejedli. Tohle domácí hnojivo sice musíte nechat pár dní odstát, ale rozhodně se to vyplatí