Už jediná lžička v kávě ozdraví střeva a ochrání před infarktem

Kvalitní káva, pokud se nepije neřízeně od rána do večera, má pozitivní účinky na zdraví. Když si do ní navíc přidáte kardamom, získáte nápoj pro předcházení mnoha neduhům.

kardamom i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Kardamom je koření z rostliny z rodiny zázvorů. Má nasládlou, kořenitou chuť, která vám může připomínat citron. Příjemně voní a má pozitivní vliv na trávicí systém. Navíc se množí teorie podporované důkazy od odborníků o tom, že kardamom může mít protirakovinné účinky.

Káva a kardamom – lahodné a zdravé spojení

Káva s kardamomem pohladí vaše chuťové buňky. Navíc samotná káva má v sobě mnoho přínosných sloučenin pro zdraví, které působí jako antioxidanty. Pravidelná konzumace kávy prospívá zdraví. Udává se, že chrání před aterosklerózou, mrtvicí a infarktem. Dokonce se dává do kontextu s účinným bojem proti rakovině. A to jste si do ní ještě nepřidali kardamom.

Kardamom a jeho účinky

Kardamom se používá jako koření v kuchyni, zná ho také přírodní medicína mnoha zemí. Například v Číně se používal při trávicích obtížích. V současném léčitelství se doporučuje jako antivirotikum a jako prevence zánětu dásní. Jeho vliv na trávení je hojně využíván dosud. Navíc je kardamom plný vitamínů a minerálů. Je hodnotným zdrojem vitamínu C, vitamínů skupiny B, ale také vápníku, železa, zinku, hořčíku, fosforu, sodíku a draslíku. Prostě hromada zdraví v malé špetce.

Kardamom proti rakovině?

O kardamomu se šíří vědecky ověřené informace, že má schopnost ničit rakovinové buňky. Je to dáno obsahem sloučenin. Dá se použít jako prevence rakoviny prsu nebo kombinovat s léky, pokud se u vás rakovina objevila.

iZdroj fotografie: Freepik

Nemáte rádi kávu? Nevadí

Ačkoli se kardamom skloňuje s kávou, můžete si ho přidat do čaje nebo i do jiných nápojů. Rozhodně se nenechte omezovat a okořeňte si s ním to, co chutná právě vám. Jistě najdete mnoho nápojů, ke kterým bude kardamom ladit. Z kardamomu se dá vyrobit hřejivá tinktura, která dokáže vyléčit mnoho zdravotních neduhů. Také podporuje tělo v hubnutí a pomáhá v budování silné imunity.

Jaký nápoj s kardamomem je váš nejoblíbenější?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články