Kombinace kefíru a lněných semínek podpoří zdraví kostí i trávicího systému

Kefír je velmi zdravý nápoj, který nabízí mnoho benefitů pro lidské tělo. Pokud jej však smícháte s lněnými semínky, jeho účinek bude dvakrát takový.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kefír je velmi zdravý nápoj, který disponuje řadou užitečných přínosů pro lidské tělo a jeho nezbytné funkce. Jedná se o jediný mléčný nápoj, který obsahuje kvasinky a prospěšné bakterie podporující střevní mikroflóru, přičemž má podle Sade Meeks schopnost detoxikovat tělo od nahromaděných nečistot. Abyste z něj však dokázali vytěžit maximum, je vhodné smíchat jej s lněnými semínky, které jsou další prospěšnou potravinou pro vaše celkové zdraví. Obě ingredience navíc koupíte levně a lze je snadno přidat do jídelníčku ve formě nápoje. 

Nápoj, který nakopne vaše zdraví 

Ne jogurt, ne mléko, ale kefír. Právě tento blahodárný nápoj jako jediný ze všech mléčných výrobků obsahuje pouze kvasinky, bakterie a streptokoky, které jsou schopny vytvořit přátelskou flóru v tlustém a tenkém střevě. Lněná semínka poté obsahují značné množství omega-3 mastných kyselin, které rozpouští fekální kameny a hojí sliznice – z jejich přínosů však můžete těžit naplno pouze tehdy, pokud jsou celá nebo hrubě namletá. Kromě toho vám také dodají pocit sytosti a zároveň vyčistí stěny střeva.

Pití kefíru s lněným semínkem stimuluje tělo k hubnutí, reguluje hladinu cholesterolu v krvi a normalizuje metabolismus lipidů. Stejně tak pomáhá účinně čistit trávicí trakt a podporovat hubnutí, takže jej můžete užívat zejména v období diety. Jedná se navíc o léčivý prostředek, který dokáže pomoci osobám ze zdravotními problémy, jako jsou zejména: 

  • záněty v dýchacím systému
  • záněty trávicího traktu (gastritida, vředy)
  • kolitida
  • onemocnění urogenitálního systému
  • nadváha
  • slabé kosti

Nejlépe však uděláte, pokud budete pít kombinaci kefíru a lněných semínek po určitou dobu, jako detoxikační kůru. Ta by měla trvat alespoň 21 dní – pokud jste však delší dobu neprováděli žádnou očistu svého organismu, lékaři doporučují udělat po stanovené době 2týdenní pauzu, a poté proces opakovat. Obecně však můžete provádět tento druh detoxikace 2x ročně, což vás udrží zdravé a ve formě po dlouhé roky. Obzvláště účinně se nápoj také osvědčil při zdraví kostí, jelikož podporuje jejich hustotu a činí je odolnějšími vůči zlomeninám.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Proces detoxikace těla 

Pokud chcete vytěžit z detoxikační kůry na bázi kefíru a lněných semínek co nejvíce, měli byste dodržovat doporučený postup. Ten vypadá následovně:

  • První týden: ke snídani vypijte 100 mililitrů kefíru se 3 čajovými lžičkami lněného semínka (nejlépe uděláte, když je těsně před použitím rozdrtíte v hmoždíři).
  • Druhý týden: ke snídani vypijte 100 mililitrů kefíru s 6 čajovými lžičkami lněného semínka. 
  • Třetí týden: ke snídani vypijte 150 mililitrů kefíru s 9 čajovými lžičkami lněného semínka.

Existuje ještě jedno důležité pravidlo, na které byste neměli nikdy zapomínat, a to vypít před požitím tohoto léčivého nápoje sklenici horké vody (alespoň 40 minut předem), aby se vaše tělo probudilo a dostatečně připravilo na intenzivní trávicí proces. Je také vhodné nekonzumovat žádné další potraviny – první jídlo si proto dopřejte až na oběd, aby si vaše tělo dokázalo dostatečně poradit s detoxikační kůrou. Zkuste také jíst zdravě a lehce – nejlepší možností, a to jak večer tak i odpoledne, je lehká večeře z kuřecích prsou nebo vajec. 

Jak se tento léčivý nápoj osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články