Konec boje s nespavostí, na sladký spánek funguje nejlépe kmín

Pokud vás trápí nespavost, nemusíte užívat drahé léky plné chemie či jiné komerční prostředky. S problémy vám dokáže pomoci obyčejný kmín.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Nespavost je poměrně častý problém, který může mít závažný dopad na vaše zdraví. Pokud se s ní potýkáte i vy, není však nutné řešit to prostřednictvím drahých léků plných chemie a jejich nepřirozenými účinky. Mnohem lépe vám dokáže pomoci dle lékaře Matthew Thorpe obyčejný kmín, který mimo jiné stojí pár korun a lze ho zakoupit téměř v každém obchodě s potravinami. Stačí si z něj připravit čaj a ten začít pravidelně konzumovat. 

Kmín si dokáže skvěle poradit s nespavostí 

Ačkoli většina lidí považuje kmín za obyčejné koření, jedná se o velmi účinné přírodní léčivo s řadou pozitivních účinků na lidské zdraví. Obzvláště dobře se osvědčil v případě nespavosti, kterou pomáhá zmírňovat, a to v řádech několika dní. Abyste získali maximální přínosy, stačí smíchat půl lžičky tohoto koření s rozmačkaným banánem a směs následně sníst před spaním. Jakmile si lehnete do postele, okamžitě usnete. 

Kmín v misce iZdroj fotografie: Depositphotos
Kmín pomáhá zmírňovat nespavost a léčí řadu dalších problémů

Mimo jiné si pak kmín dokáže poradit dle serveru WebMD také s chronickými problémy s trávením. V takovém případě ho smíchejte s trochou zázvorového prášku, obě ingredience zalijte vodou a poté vypijte. Pro co nejrychlejší úlevu konzumujte toto přírodní léčivo každý den, dokud se nebudete cítit lépe. Tímto způsobem se rovněž zbavíte bolestí žaludku a detoxikujete celý organismus, což se pak na vašem těle odrazí ve formě lepší váhy. 

Černý kmín

Černucha neboli černý kmín sníží cholesterol, tlak i krevní cukr

Zmírní také příznaky cukrovky 

Kmín si dokáže velmi dobře poradit i s nachlazením, kašlem a dalšími méně závažnými problémy, které ale ohrožují imunitní systém, přičemž díky vysokému obsahu účinných sloučenin bojuje i proti anémii. Jeho dlouhodobá konzumace by pak mohla mít i pozitivní účinky na hladinu cukru v krvi a zmírňovat příznaky nebezpečné cukrovky. O příznacích tohoto obávaného onemocnění jsme se již na serveru JakZdravě zmiňovali dříve.  

Jak často jíte kmín vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články