Kořen tak silný, že dokáže ničit i závažná onemocnění. Natrhat si ho můžete zdarma venku

Pokud zařadíte do svého jídelníčku čaj z kořene této rostliny, ochráníte se tím před mnoha problémy. Podle některých vědců dokonce účinně ničí rakovinné buňky.

i Zdroj fotografie: Harry Rose / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Příroda nabízí neuvěřitelně silná léčiva, která na rozdíl od komerčních prostředků působí zcela přirozeně a můžete je získat zdarma – jediné, co je třeba udělat, je vyjít na procházku a pokusit se je najít. Mezi ty nejúčinnější kusy patří pampeliška, ze které si již naše babičky připravovaly med nebo sirup. V současné době však vyšlo najevo, že se skvěle osvědčil také její kořen, který nabízí nespočet zdravotních přínosů. Obsahuje totiž významné množství potřebných vitamínů a minerálů, které podporují lidské zdraví a chrání jej před nemocemi. 

Kořen pampelišky a lidské zdraví 

Vědci zjistili, že kořen pampelišky může být mnohem účinnější než chemoterapie, neboť účinně ničí buňky zasažené rakovinou – na rozdíl od této invazivní léčby navíc útočí pouze na nepřátelské buňky nikoliv na ty zdravé. Kromě toho má také diuretické vlastnosti, pomáhá stimulovat sekreci žluči, čistit játra, zmírňovat příznaky alergií a také snižovat hladinu cholesterolu v krvi. To vše především díky bohatému množství obsažených vitamínů a minerálů, které tato úžasná rostlina obsahuje. 

Kořen rostliny nabízí značné množství vitamínu B6, thiaminu, riboflavinu, vitamínu C, železa, vápníku, draslíku, kyseliny listové a hořčíku. Stejně tak disponuje více než 500 procenty potřebné denní dávky vitamínu K a 110 procenty denní dávky vitamínu A. Díky takovému obsahu se jedná o skutečný přírodní poklad, který by neměl chybět v žádné domácnosti – stačí si z kořenu připravit čaj a následně tekutinu pít kdykoliv během dne – v případě závažných onemocnění klidně i dvakrát. 

Skutečnost potvrdily i odborné studie 

Čaj z kořene pampelišky účinně působí na rakovinné buňky, které se po jeho útoku začínají rozpadat do 48 hodin. To také potvrdila nedávná studie, kterou provedli odborníci z The University of Windsor v Kanadě – ti zjistili, že právě kořen dokáže ničit nepřátelské složky v těle, a to bez jakýchkoliv škodlivých účinků na jiné buňky v těle (na rozdíl od chemoterapie a jiných léčebných metod). Vyšlo také najevo, že dokáže zničit většinu rakovinných buněk u postižených pacientů, a to v řádů několika týdnů. 

Pampelišky v trávě iZdroj fotografie: iStock
Čaj z kořene pampelišky pomáhá ničit rakovinné buňky

Důkazy o léčivé vlastnosti této rostliny potvrdil také John Di Carlo, dvaasedmdesátiletý senior, který během svého života podstoupil intenzivní a agresivní chemoterapeutické procesy léčby – ty mu však již nedávaly naději na přežití. Lékaři jej proto poslali domů s tím, aby strávil poslední dny se svou rodinou. John se však s tímto výrokem nesrovnal a raději se obrátil právě na čaj z kořene pampelišky. Ten konzumoval naprosto každý den a již během 4 měsíců začal pociťovat pozitivní změny. Nakonec po třech letech svůj boj s rakovinou vyhrál. 

Ačkoliv je pampeliška skvělým přírodním léčivem, neměli byste ji zaměňovat za odbornou léčbu. Pozor by si měli dávat zejména pacienti s vážnými nemocemi a ti, kteří užívají silné léky nebo jiné lékařské prostředky. V současné době vědci provádí další výzkumy, které se zaobírají léčivými vlastnostmi této rostliny a umožňují jim získat další informace o tom, jak skutečně působí na lidské zdraví. Doposud to však vypadá, že by pampeliška mohla být skvělým, zcela přirozeným léčivem budoucnosti. 

Jak se kořen pampelišky osvědčil vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články