Křečové žíly ji obtěžovaly tak, že nemohla ani chodit. Dnes zase běhá jako mladá

Pokud vás trápí křečové žíly, nemusíte ihned užívat komerční prostředky nebo jiná léčiva plná chemických sloučenin. Pomoci vám dokáže jediná přírodní potravina.

křečové žíly i Zdroj fotografie: iStock
                   

Křečové žíly mohou mít nepříjemný dopad nejen na váš vzhled, ale také na vaše celkové zdraví. Pokud jimi tedy trpíte, měli byste se co nejdříve zaměřit na jejich léčbu – naštěstí však existují jednoduché způsoby, jak si pomoci již během několika týdnů, a to zcela přirozeným způsobem. Stačí si připravit jednoduchý nápoj na bázi muškátového oříšku a ten poté začít konzumovat každé ráno nalačno. Již po pár dnech budete na sobě moci zaznamenat výrazné zlepšení a budete se cítit mnohem lépe. 

Muškátový oříšek a lidské zdraví 

Muškátový oříšek je díky svým blahodárným vlastnostem hojně využíván v lidovém léčitelství, a to zejména co se týče léčby křečových žil a podpory cév – pomáhá však také zlepšit mozkové funkce, podporuje spánek a má pozitivní účinky na trávicí systém. Za všechny své vlastnosti vděčí především jedinečným antibiotickým sloučeninám, díky kterým také působí antibakteriální, antivirově a antidiabeticky. Jeho nejcennější složkou je přitom silice a také květ, ve kterých se nachází nejvíce účinných složek. 

Tato jedinečná potravina by mohla mít podle některých odborníků také protirakovinné účinky. To potvrdily nedávné studie, podle kterých indukuje buněčnou smrt (apoptózu) v leukemických buňkách, díky čemuž také zabraňuje růstu nebezpečných buněk způsobujících toto závažné onemocnění (obzvláště účinně snižuje riziko vzniku metastáz leukémie, která často postihuje děti). Pravidelná konzumace muškátového oříšku vás navíc udrží mladými, neboť má omlazující účinek a podporuje regeneraci pokožky. 

Jedinečný nápoj pro léčbu křečových žil 

Abyste se co nejrychleji zbavili křečových žil, je dobré konzumovat muškátový oříšek ve formě léčivého nápoje. Ten si lze připravit velmi snadno, a pokud jej zařadíte do svého pravidelného jídelníčku (nejlépe po ránu na lačno) udrží vás zdravými po dlouhá léta. Budete potřebovat následující ingredience: 

 • ¼ čajové lžičky mletého muškátového oříšku
 • 1 čajová lžička medu
 • vařící voda

Do sklenice nebo šálku nasypte čerstvě namletý muškátový oříšek, zalijte jej vroucí vodou a dobře promíchejte. Jakmile směs trošku vychladne, přimíchejte med a nápoj vypijte – nejlépe vám pomůže při pravidelné konzumaci ráno na lačný žaludek. Mezi jeho další zajímavé zdravotní přínosy patří: 

 • posiluje cévy
 • podporuje trávení
 • zmírňuje bolestivé křeče ve střevech a lze jej použít k léčbě plynatosti 
Žena se drží za břicho, kde jsou zakresleny vnitřní orgány břicha iZdroj fotografie: iStock
Muškátový oříšek pomáhá zmírnit nadýmání
 • zmírňuje zvracení
 • léčí průjem
 • látky obsažené v muškátovém oříšku napodobují působení hormonu estrogenu, což znamená, že zesilují děložní stahy a normalizují menstruační cyklus
 • udržuje zdravé zuby
 • léčí křečové žíly
 • má protirakovinné účinky
 • léčí nespavost
 • udržuje zdravý mozek

Je však velmi důležité poznamenat, že ačkoliv se jedná o velmi dobré přírodní léčivo, muškátový oříšek má také stinnou stránku. Pokud byste to totiž přehnali s jeho konzumací, můžete se potýkat s nebezpečnými kontraindikacemi, jako je otrava organismu nebo dokonce jeho selhání a následná smrt. Je proto důležité užívat maximálně ¼ čajové lžičky, protože při vyšším množství vám hrozí předávkování.

Na jaké zdravotní problémy používáte muškátový oříšek vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články