Zničí celulitidu a pomůže zhubnout přebytečná kila. Lepší pomocník se hledá jen těžko

Hubnutí, celulitida, ale i trávicí potíže a odstraňování toxinů – v tom všem vám pomůže lněné semínko. Připravte si z něj čaj a těšte se z jeho pozitivních účinků na vaše tělo.

Len připravený k sušení se semínky i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Lněné semínko je známé v lidovém léčitelství už po dlouhou dobu. Využívalo se dokonce u skotu, hlavně u telat, na úporné průjmy. Má totiž schopnost chránit střevní výstelku a zbavovat tělo škodlivých látek. A to nejen u zvířat, ale i u lidí. Lněné semínko využije skutečně každý, dokonce i ti, kteří se snaží zhubnout.

Hubněte s lněným semínkem

Lněné semínko vám pomůže shodit nadbytečná kila, poradí si dokonce i s celulitidou. Obsahuje hodně vlákniny, která z těla odplavuje toxiny, má pozitivní vliv na trávení, stabilizuje hladinu cukru v krvi a pomůže vám regulovat chuť k jídlu. Ve střevech pomáhá kromě toxinů odstraňovat uložený tuk, takže při dlouhodobém používání si s ním udržíte ideální zdravou váhu.

Vláknina obsažená ve lněných semínkách pomáhá při překyselení organismu, pomáhá pro správnou funkci trávení. Lněná semínka jsou dále důležitým zdrojem omega 3 a 6 nenasycených mastných kyselin, které chrání buňky, čímž mimo jiné podporují imunitní systém. Bez nich by váš organismus nemohl správně fungovat.

Čaj z lněného semínka

Pro hubnutí je nejlepší připravit si z lněných semínek čaj. Tento čaj bývá doporučován také při zánětech močového měchýře, při žaludečních vředech nebo hemoroidech. Pomůže vám normalizovat stolici, očistit střeva a ochránit jejich výstelku před poškozením. Proto se hodí kromě hubnutí také pro léčbu průjmu.

Lněná semínka v dřevěné misce na tmavém dřevě iZdroj fotografie: Pixabay
Rychlé a efektivní hubnutí? Lněné semínko to zařídí

Co budete potřebovat?

  • 1 litr vroucí vody
  • a 3 polévkové lžíce lněného semínka.

Postup přípravy receptu:

  1. Připravte si do hrnce vroucí vodu.
  2. Do ní vložte tři polévkové lžíce lněného semínka.
  3. Přikryjte pokličkou a nechte přes noc odstát.
  4. Druhý den přeceďte přes jemné sítko nebo filtrační papír.

Aplikace a dávkování:

Doporučuje se pít 150 mililitrů čaje 3-4krát denně. Nejlepší čas pro konzumaci je půl hodiny před jídlem. Kúra by měla probíhat po dobu deseti dnů. Poté následuje desetidenní pauza a dalších deset dnů lněné kúry. Nezapomeňte k tomu pít dostatečné množství tekutin.

Pro dokonalou detoxikaci střev můžete spojit lněné semínko s kefírem.

V jaké formě užíváte lněné semínko vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články