Neexistuje větší pomocník: Jen 2 lžíce denně dodají více zdraví než jakýkoliv lék

Lněné semínko vám pomůže zhubnout, ochrání vás před rakovinou i vysokým tlakem. Zmírní příznaky alergií i projevy mnoha nemocí.

lněné semínko srdce i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Lněné semínko je známé hlavně díky svému dobrému vlivu na trávení a také vysokým obsahem omega-3. Nabízí však neskutečné množství dalších výhod. Pouhé 2 lžíce lněného semínka denně vám pomohou s mnoha zdravotními problémy. Navíc chrání před některými závažnými chorobami – od onemocnění srdce přes cukrovku až po rakovinu.

Lněné semínko můžete konzumovat samotné nebo i s dalšími ingrediencemi

Lněné semínko je častou přísadou mnoha domácích receptů na léčbu rozličných neduhů. Na JakZdravě jsme vám jej doporučovali například ve spojení s kefírem na podporu detoxikace organismu a zlepšení zdraví střev či ve spojení s hřebíčkem proti parazitům a na podporu hubnutí. Můžete jej samozřejmě konzumovat i samotné, ideálně rozemleté, aby se všechny živiny řádně vstřebaly.

Ideální je zkonzumovat 2 lžíce lněného semínka denně, rozdělené do několika dávek. Nejlepší je jíst 1 čajovou lžičku mletého lněného semínka půl hodiny před každým jídlem a zapít sklenicí vody. Je vhodné konzumovat lněné semínko dlouhodobě, vynechat byste jej měli jen v případě silného akutního průjmu, těhotenství a některých onemocnění (například při žlučových kamenech, onemocnění jícnu, dělohy či vaječníků).

Anti-aging semínka jsou zdrojem síly pro váš organismus. Budete lépe spát, trávit i hubnout

Blahodárné účinky konzumace lněného semínka poznáte již za 2 týdny

Pokud budete lněná semínka konzumovat pravidelně, již po dvou týdnech pocítíte jejich blahodárné účinky. Nutriční specialista Jared Meacham, Ph.D. tvrdí, že pomocí lněných semínek se již za tak krátkou dobu zbavíte trávicích problémů, zlepší se příznaky mnoha alergií i kožních a vlasových problémů. Lněná semínka navíc pomáhají snižovat riziko některých druhů rakoviny, udržovat zdravou váhu a snižují hladinu cholesterolu i krevního tlaku.

2 lžíce lněného semínka iZdroj fotografie: Pixabay
Stačí dvě lžíce lněného semínka denně

Odborníci z WebMD dodávají, že lněná semínka také pomáhají snížit riziko srdečních onemocnění, rakoviny, mrtvice a cukrovky. Lněné semínko za tyto účinky vděčí mnoha zdravým sloučeninám, které obsahuje, a zejména pak lignanům a omega-3 esenciálním mastným kyselinám. Omega-3 jsou totiž prokazatelně velmi prospěšné pro zdraví srdce a kardiovaskulárního systému a lignany mají velmi silné antioxidační vlastnosti.

Lněná semínka snadno zařadíte do svého jídelníčku

Kromě konzumace lněných semínek před jídlem je můžete přidat i do mnoha pokrmů. Skvěle jimi obohatíte jogurty, saláty či smoothies. Můžete je přidat i do omáček nebo polévek. Dobře se pojí i s pečeným masem, můžete je přidávat do kaší a samozřejmě do domácího pečiva.

Do čeho dalšího přidáváte lněné semínko vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články