Jak na turbo hubnutí: Jen tyto 2 ingredience a kila lezou dolů úplně sama

Chcete-li začít skutečně rychle hubnout, tato směs vám může pomoci celý proces odstartovat. Navíc vás zbaví i nechtěných parazitů.

hubnutí i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pokud vás trápí přebytečná kila, může to mít hned několik příčin. Když vyloučíme zdravotní problémy, nejčastěji je na vině stres a přebytek jídla (obzvláště cukrů a s nimi spojená přítomnost parazitů). Jednoduchá přírodní směs, kterou si dnes představíme, vám pomůže nejen odstartovat rychlý hubnoucí proces, ale zbaví vás taktéž parazitů, kteří jsou častou příčinou chuti na sladké. Nezapomínejte však, že při hubnutí je důležitá celková změna životního stylu, hlavně dostatek pohybu a zdravá strava.

Snižte spotřebu cukru

Nadváha je často způsobena nadměrnou konzumací sacharidů, obvykle rafinovaných cukrů ve formě sladkostí a sladkých nápojů. Většinou to funguje tak, že čím více cukru přijmete, tím větší chuť na sladké máte. Přebytek cukru je totiž vyloženě živnou půdou pro parazity. Ti neustále spotřebovávají sedimentární hmotu, kterou cukry vytvářejí, takže tělo volá po další dávce cukru. 

Cukr ničí a poškozuje lidské zdraví více než alkohol, pro tělo je násobně nebezpečnější. Experiment ukázal překvapivou skutečnost

Dalším častým důvodem je zajídání stresu. V obou případech přijímáte cukru více, než je potřeba a přebytečné množství energie se následně usadí ve formě nechtěných tukových zásob. Klíčové je v tomto případě snížit množství cukrů, zvýšit příjem vody, o trochu více se hýbat a spát a naučit se lépe zvládat stres. V tom vám může pomoci meditace, dýchací techniky nebo akupresura, která je při nadměrném stresu obzvláště účinná, jak už jsme na JakZdravě několikrát zmiňovali.

Jednoduchá směs proti parazitům a na podporu hubnutí

Kromě výše zmíněných rad můžete vyzkoušet i tuto jednoduchou směs, která vám nejen úžasně nastartuje hubnoucí proces, ale zbaví vás i nežádoucích parazitů. K její výrobě budete potřebovat jen dvě ingredience, lněné semínko a hřebíček. Jak vysvětluje nutriční specialista Jared Meacham, Ph.D., lněné semínko obsahuje hodně vlákniny, takže jeho konzumace zpomaluje trávení, a navíc způsobí, že se cítíte déle sytí a zkonzumujete méně kalorií při dalším jídle.

Lněná semínka v dřevěné misce na tmavém dřevě iZdroj fotografie: Pixabay
Rychlé a efektivní hubnutí? Lněné semínko to zařídí

 Odborníci z WebMD dodávají, že pravidelná konzumace lněných semínek také snižuje hladinu krevního cukru a dle výzkumů přispívá k významnému snížení tělesné hmotnosti, BMI a břišního tuku. Účinky lněného semínka výrazně podporuje hřebíček, který má na krevní cukr také pozitivní vliv, jak už jsme na JakZdravě zmiňovali, navíc působí antibakteriálně a zlepšuje trávení.

4 ranní návyky, které brání hubnutí. Napravte špatnou rutinu a umožněte tělu zbavit se tuku

Příprava a použití

Příprava je skutečně velmi jednoduchá a zabere vám jen pár minut. Rozemelte najemno 100 gramů lněného semínka a 10 gramů hřebíčku a vložte do vzduchotěsné nádoby. Každé druhé ráno snězte dvě polévkové lžíce této směsi a zapijte je alespoň dvěma velkými sklenicemi vody. Pijte dostatečně i během dne, velký obsah vlákniny by mohl jinak způsobit zácpu. Směs takto můžete užívat i měsíc.

Co nejvíce pomáhá při hubnutí vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články