1 polévková lžíce jablečného octa denně vyléčí mnoho zdravotních problémů

Jablečný ocet má silné léčivé účinky. Tak silné, že ho stačí pouze jedna polévková lžíce denně k tomu, abyste viděli zlepšení vašeho zdravotního stavu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jablečný ocet se těší mezi lidmi velké popularitě. Není se čemu divit. Jablečný ocet můžete využít mnoha způsoby. Ať už se jedná o přísadu do salátů při kulinářském čarování v kuchyni nebo o různé recepty pro krásu, jablečný ocet je prostě jednička. Jeho blahodárné účinky na lidské zdraví z něj dělají velmi oblíbenou přísadu lidových receptů na mnoho zdravotních neduhů. Stačí vám jedna lžíce denně, abyste se mohli i vy těšit z jeho účinků.

S jablečným octem se hubne

Jednou ze složek jablečného octa je kyselina octová, která pomáhá při hubnutí. Dělá to tak, že brání hromadění tukové tkáně a zároveň podporuje spalování tuků. Kromě toho je jablečný ocet zdravý a při jeho pravidelné konzumaci (stačí polévková lžíce denně) zabraňuje jo-jo efektu.

Vliv na kardiovaskulární systém

Jablečný ocet je prospěšný pro zdraví kardiovaskulárního systému. Jedním z jeho báječných účinků je snižování vysokého krevního tlaku. Kromě toho ovlivňuje hladinu tuků v krvi, chrání cévy a účinně snižuje cholesterol. Dvě polévkové lžíce denně stačí k tomu, aby se vysoká hladina cholesterolu skutečně snížila.

Jablečný ocet srovná krevní cukr

Lidé s cukrovkou 2. typu mohou také těžit výhody z pravidelné konzumace jablečného octa. A nejen oni, ale také lidé, kteří mají jen zvýšený cukr v krvi, ale přitom nemají cukrovku. Jablečný ocet dokáže hladinu krevního cukru úspěšně regulovat.

Láhev jablečného octa, sklenička a dvě jablka položená na stole iZdroj fotografie: Freepik

Pro krásu se musí… použít jablečný ocet

Jablečný ocet se dá použít jako čisticí prostředek na pleť. Samozřejmě se musí naředit vodou. Funguje na vyčištění pórů a pomáhá s léčbou akné. Také ale může pomoci zlepšit vzhled a zdraví vašich vlasů. Jablečný ocet díky obsaženým živinám funguje jako přírodní kondicionér. Vlasy jsou po něm lesklejší, silnější a perfektně vyživené. Vždy si ho před použitím nařeďte, protože koncentrovaný dokáže udělat na kůži popáleniny. Jeho síla má ale i své výhody. Jestli si nevíte rady s bradavicemi, pomůže jablečný ocet.

Jak používáte jablečný ocet vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články