I jablečný ocet pomůže: Vyléčí plísně, pomůže i na bradavice

Ocet je velmi účinný léčivý prostředek, který vám dokáže pomoci s léčbou mnoha problémů. Stačí si z něj připravit správnou směs a změny pocítíte téměř ihned.

i Zdroj fotografie: Veganbaking.net / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Jablečný ocet není pouze obyčejná ingredience do pokrmů. Jedná se totiž také o skvělý léčivý prostředek, který vám dokáže pomoci vyléčit i závažné problémy, jako je například plíseň na nohou, mozoly nebo také chronická únava. Abyste z něj však mohli vytěžit maximum, je podle lékaře Gerhard Whitworth důležité připravit si z něj vhodnou směs a tu správně použít. Jedná se však o velmi jednoduchý druh léčby, který nemá kontraindikace a vyjde vás na málo peněz. Kromě toho působí téměř ihned, takže na výsledky nebudete muset čekat dlouho. 

1) Proti únavě i plísni na nohou

Jablečný ocet vám dokáže pomoci s chronickou únavou, a dokonce také s bolestí, která ji může následovat. Stačí naplnit vanu teplou vodou, přidat 1 čajovou lžičku mořské soli, 1 čajovou lžičku octa a půl lžičky levandulového oleje – vodu pořádně promíchejte a poté se v ní koupejte 20 až 30 minut. Stejně tak vám dokáže tento přírodní prostředek pomoci s plísní na nohou. Stačí si vzít středně velký lavor, do něj nalít vodu a přidat ocet (na jednu středně velkou nádobu horké vody přidejte 1 šálek). V roztoku poté máčejte nohy 15 minut. Léčbu provádějte po dobu 10 dnů. 

2) Nepříjemný zápach 

Chcete-li se zbavit nepříjemného zápachu nohou, můžete si připravit koupel z jablečného octa a vody (v poměru 1:3). Ingredience vlijte do vhodného lavoru, pořádně je promíchejte, a následně si do ní namočte nohy – popřípadě můžete přidat také několik kapek tymiánového oleje. Tento účinný prostředek dodá koupeli nádherné aroma, které vás rychle zbaví zápachu, a navíc podpoří regeneraci pokožky. Stejně tak vám pomůže i samotný ocet, který disponuje silnými antibakteriálními vlastnostmi.

3) Proti bradavicím a plísním na nehtech 

Kyselina octová má také mírné exfoliační účinky, které vám pomohou zbavit se bradavic, černých teček a dalších nevzhledných problémů na vašem těle. Stačí si připravit směs z bílého octa a horké vody v poměru 1:1, namočit do ní vatu, a tu poté vetřít do problematických míst. Již během několika dní si budete moci všimnout přívětivých změn. Stejně tak vám tato směs dokáže pomoci s léčbou plísní na nehtech – v takovém případe je však vhodné smíchat vodu s jablečným octem v poměru 2:1. Do připravené směsi poté namočte nohy na 15 minut. 

bradavice na noze iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Popraskané paty a mozoly

Pokud vás trápí popraskané paty a mozoly, stačí namočit chodidla na 15 minut do roztoku vody a jablečného octa v poměru 1:1. Abyste však předešli potenciálním problémům a udrželi své nohy v co nejlepším stavu, můžete tento užitečný léčivý prostředek používat pravidelně, jako účinnou prevenci. Nejlépe uděláte, když si budete jednou za čas namáčet chodidla po dobu 45 minut do 2 litrů teplé vody smíchané s ¼ šálku jablečného octa a několika kapkami esenciálního oleje.

Je ovšem důležité zmínit, že octové koupele byste neměli používat v každém případě, a to zejména pokud máte na nohách otevřené rány nebo škrábance. Směs totiž může v takovém případě vážně poškodit vaši pokožku. Stejně tak by se jí měli vyhýbat pacienti trpící cukrovkou nebo jiným onemocněním, které ovlivňuje krevní oběh. 

Jak se octová koupel osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům