Mandle mají velký vliv na zdraví pokožky | JakZdravě.cz

Hrst mandlí jako doplněk opalovacího krému. Zázračné ořechy mající blahodárný vliv nejen na vaší pokožku

Mandle obsahují mnoho zdraví prospěšných vitamínů a minerálů. Obsahují i vitamín E, který má velký podíl na zdraví vaší pokožky. Mandle vás ochrání i před UV zářením.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Pravidelná konzumace mandlí má mnoho výhod pro lidské zdraví. Pokud budete jíst mandle každý den k svačině pomůžou vám snížit hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Existuje více přínosů pro zdraví, o kterých možná nevíte, například mohou zlepšit zdraví vaší pokožky a chránit ji před ostrým slunečním zářením.
Mandle ke svačině jako doplněk opalovacího krému

Začněte den hrstí mandlí jako druhou ochranou po namazání opalovacím krémem. Studie Kalifornské univerzity v Los Angeles zjistila, že u žen, které jedly mandle, se po vystavení UVB záření projevily známky spálení o mnoho déle. Je tedy jisté, že mají výborné účinky pro zdraví vaší pokožky, zejména při pobytu na slunci.


iZdroj fotografie: Pixabay

Mandle jako zdravá svačina

Před tím než vyrazíte na pláž se opalovat, měli byste sníst ideálně okolo 30 gramů což je asi 35 mandlí. Jsou indeální svačinou, která se vám vejde do kapsy nebo do kabelky. Vědci předpokládají, že za zvýšenou ochranu před UVB zářením mohou být kvalitní mononenasycené a polynenasycené kyseliny dále také vitamín E, flavonoidy a fenolové sloučeniny, které mandle obsahují.

Výživové hodnoty mandlí

Jedna hrst mandlí, tedy asi 28 g obsahuje 3,5 gramů vlákniny, která je důležitá pro správné fungování trávícího systému. Dále obsahuje 6 gramů bílkovin a 14 gramů tuků. Hrst mandlí má pouze 2,5 gramů sacharidů a energetické hodnota je 161 kalorií.


iZdroj fotografie: Unsplash

Mandle jsou prospěšné pro pleť

Kromě ochrany pokožky před slunečním zářením jsou mandle opravdu prospěšné pro zdraví pokožky. Studie ukazují, že konzumace alespoň 60 gramů mandlí každý den, můžou snížit vznik vrásek až o 16 % a snížit intenzitu pigmentace pokožky, zejména na obličeji. Vědci se domnívají, že je to zapříčiněné obsahem vitamínu E a niacinu. Vliv ale mohou mít všechny důležité živiny, které jsou v mandlích obsažené.

Pokud se tedy chystáte vyrazit na sluníčko ať už na pláž nebo na výlet na hory, přibalte si sebou sáček mandlí, které vám poskytnou dodatečnou ochranu vaší pleti. Můžete si je vychutnat i jako dezert k odpolední kávě například namočené v mléčné nebo hořké čokoládě.

Zdroj: EatThis

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů