Nahromaděný hlen zmizí z plic už za 60 minut, stačí mít po ruce nápoj ze 3 surovin

Pokud vás trápí nahromaděný hlen v plicích nebo problémy s kašlem, nemusíte si kupovat drahé léky. Pomůže vám tento účinný domácí nápoj.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Problémy s kašlem, nahromaděným hlenem v dutinách, dýchacích cestách a plicích, jakož i bolesti krku, mohou velmi snadno narušit váš každodenní život. Pokud se s nimi tedy poslední dobou potýkáte, rozhodně byste měli vyzkoušet tento domácí nápoj. Na rozdíl od léků totiž působí dle webu Healthline zcela přirozeně a zbaví vás nepříjemných příznaků již během několika dní. Kromě toho lze potřebné ingredience sehnat naprosto všude a levně. 

Účinný domácí nápoj proti problémům s dýchacími cestami 

Pokud se již nějakou dobu potýkáte s problémy s dýchacími cestami, přičemž vám nepomáhá ani žádná předepsaná medicína, pak je na čase vyzkoušet kouzlo přírody. Velmi dobře se totiž v takovém případě osvědčila síla citronu a dalších účinných ingrediencí, jako je zejména pepř a zázvor. Ty stačí ve správně formě zařadit do svého jídelníčku a již velmi brzy na sobě pocítíte zlepšení. K přípravě léčivého nápoje tedy budete potřebovat následující:

  • trochu citrónové šťávy
  • trochu pepře
  • sklenici vody
  • 3 centimetry kořene zázvoru
  • med podle chuti, maximálně však 2 čajové lžičky 
citron a zázvor iZdroj fotografie: Pexels
Citron v kombinace se zázvorem a dalšími přírodními léčivy pomáhá odstraňovat hlen z plic

Samotná příprava je poté již velmi jednoduchá. Začněte tím, že uvaříte vodu, poté do ní přidejte pepř, nastrouhaný zázvor a vše nechte louhovat alespoň 20 minut. Po uplynutí této doby směs přeceďte a jakmile nápoj vychladne, přidejte citrónovou šťávu a med. Nakonec již dle lékařky Amy Richter stačí vše pořádně promíchat a můžete vypít. Pro získání maximálního účinku si dejte alespoň dva šálky čaje denně. 

Čaj z květů lípy odstraní z těla hleny, zatočí s nachlazením, rýmou, ale i chřipkou. Žádný bacil se mu neubrání

Další zdravotní přínosy 

Jak citronová šťáva, tak i zázvor, pepř a med jsou známy pro své blahodárné zdravotní účinky. Pokud je tedy zařadíte do svého jídelníčku, čeká vás například nižší riziko srdečních onemocnění, lepší zažívání, a zejména podpora obranyschopnosti imunitního systému. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech zázvoru

Jak se nápoj osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články