Už 3 roky bez kašle: Vždy, když cítím první příznaky, dám si tento nápoj a kašel je pryč

Pokud se chcete zbavit kašle, pak byste měli zařadit do svého jídelníčku tento nápoj. Účinně zmírní příznaky a podpoří vaše zdraví.

i Zdroj fotografie: Nandhinikandhasamy / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Kašel je nepříjemný problém, který dokáže snadno ovlivnit váš každodenní život. Pokud se s ním však potýkáte, nemusíte nutně užívat drahé komerční prostředky nebo jiné výrobky z lékáren plné chemikálií. Mnohem lépe si s příznaky poradí tento obyčejný čaj z anýzu a horkého mléka, který problém nejenže eliminuje, ale také dle lékařky Rachael Ajmera dodá tělu prevenci před jeho dalším vznikem. Stačí ho zařadit do svého jídelníčku.

Nápoj z anýzu a horkého mléka 

S nepříjemným kašlem a dalšími problémy, které se týkají vašeho hrdla či dutiny ústní, si dokáže hravě poradit anýz. Tato bylinka si získala velkou oblibu zejména v tradiční medicíně, kde se používá mimo jiné také pro podporu trávení, léčbu křečí a bolestí žaludku a zmírnění plynatosti. Velmi dobře se pak také osvědčil při menstruačních potížích a jeho pravidelná konzumace snižuje deprese. K přípravě léčivého nápoje budete potřebovat následující ingredience: 

  • 1 čajová lžička suchého anýzu
  • 1 šálek horkého mléka
Žena pije mléko iZdroj fotografie: Depositphotos
Kombinace anýzu a mléka pomáhá léčit kašel a řadu dalších problémů

Samotná příprava je poté již velmi jednoduchá. Začněte tím, že do šálku vložíte suchý anýz, zalijete ho horkým mlékem a necháte 10 minut odstát. Poté tekutinu sceďte a užívejte 2 až 3krát denně ještě zatepla. Pokud chcete, můžete ho ještě osladit medem, který mu dodá řadu dalších zdravotních přínosů, jak jsme na webu JakZdravě již dříve uváděli. 

Tento starý lék má geniální účinky: Léčí astma, zápal plic i tuberkulózu

Další zdravotní přínosy anýzu 

Anýz je také antibakteriální, tudíž vám dokáže pomoci zastavit růstu škodlivých bakterií způsobujících nebezpečná onemocnění, jako je například salmonela. Velmi dobře pak působí na psychiku člověka, kterou uklidňuje a pomáhá tak předcházet problémům, jako jsou deprese či úzkost. V neposlední řadě by pak dle serveru WebMD mohl mít protirakovinné účinky, ovšem tuto skutečnost je třeba podložit patřičným výzkumem. 

Jak se tento nápoj osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články