Natrhejte si březové listy, vaše tělo vám poděkuje. Vyčistí krev, posílí plíce a pomůže i na dnu

Březové listy jsou skvělý přírodní prostředek, který vám pomůže vyléčit řadu nepříjemných onemocnění. Užívat je navíc můžete hned několika různými způsoby.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Březové listy jsou jedním z nejsilnějších přírodních bylinných diuretik, které vám dokáže pomoci vyléčit řadu nepříjemných problémů, včetně dny, revmatismu nebo dokonce také cirhózu jater. Abyste je mohli využít ve svůj prospěch, stačí je natrhat v přírodě a poté konzumovat způsobem, který vám nejvíce vyhovuje – můžete si z nich například uvařit chutný čaj, připravit tinkturu, koupel nebo je také použít čerstvé. Jakmile je navíc vyzkoušíte, příznivé účinky pocítíte již během několika krátkých hodin. 

Březové listy a lidské zdraví 

Březový list je silným dezinfekčním a detoxikačním prostředkem, který vám pomůže vyléčit řadu nepříjemných problémů. Ve formě čajového extraktu například pomáhá léčit infekce močového ustrojí, nemoci krve (jako je chudokrevnost nebo ateroskleróza), nemoci jater, problémy s prostatou, slinivkou břišní, klouby, vypadáváním vlasů, kožními nemoci, celulitidou, nachlazením, horečkou a také různými střevními parazity. Díky svým diuretickým vlastnostem má navíc velký význam při léčbě nemocí, při kterých se v těle hromadí velké množství vody.

Stačí si tedy z tohoto účinného přírodního léčiva připravit čaj (jednoduše zalijte listy horkou vodou a nechte chvíli louhovat) a vaše vylučování bude mnohem objemnější. Stejně tak tímto způsobem skvěle pročistíte svou krev a tkáně, ze kterých se voda vylučuje – a s ní také kyselina močová. To je velmi důležité například při léčbě dny, revmatismu a při hromadění vody v dutině břišní, k čemuž dochází při cirhóze jater, časném diabetu, silných otocích nohou a bolestivých otocích kloubů. 

Obklady, čajové směsi a koupel 

Známý je i léčivý účinek obkladů z mladých březových listů, které se přikládají na bolestivá místa při revmatismu a dně, oteklých a bolestivých kloubech a také vodnatých otocích – stačí několik kusů namočit ve vodě a poté je přiložit přímo na postiženou oblast. Nechte je několik hodin působit (nebo klidně přes noc) a již brzy si všimnete příznivých změn. Mnoho odborníků taktéž doporučuje koupele z tohoto přírodního léčiva, která je vhodná při kožních onemocněních, jako jsou mokvavá a suchá lišej, lupy a mastná pokožka hlavy.

Žena si drží bolestivý kloub iZdroj fotografie: Depositphotos
Březové listy pomáhají léčit bolesti kloubů

Březové listy se přidávají i do různých čajových směsí, zejména během zimního období, kdy lidé často trpí jinými lehkými i těžkými onemocněními – tehdy je však vhodné sáhnout také po pupenech, které se začnou objevovat. Takový nápoj vám pomůže během několika krátkých dní vyléčit nepříjemnou horečku, nachlazení a například také angínu. Tekutinu však můžete využít mnoha dalšími způsoby, a to například pro rychlé odstranění bradavic. V takovém případě si jí stačí namočit postižené místo na pokožce nebo ji nanést na výrůstkem pomocí tamponu.

Tinktura z listů se používá k léčbě plic a křečí

V neposlední řadě můžete využít také čerstvou březovou šťávu, která je skvělým pomocníkem při onemocnění krve, jater, žluči, ledvin, močového měchýře, močových cest, žloutence, kožních nečistotách, vyrážkách, různých ranách na pokožce, bolestech v krku, slunečních skvrnách, vypadávání vlasů a lupech. Konzumovat ji však můžete také za účelem posílení celého těla a imunitního systému, kořínků vlasů a také poměrně dobrou chuť – pokud je na vás příliš silná, můžete ji dochutit medem. 

Jak se březové listy osvědčily vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články