Neexistuje levnější léčivá směs: 2 suroviny a všechny problémy jsou pryč

Pravidelná konzumace této přírodní směsi vám zajistí pevné zdraví po dlouhá léta. Stačí přitom smíchat pouze dvě levné, ale velmi účinné suroviny.

med-skorice-pro-imunitu i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pokud si chcete udržet pevné zdraví a silný imunitní systém, tato účinná směs ze dvou levných potravin by neměla chybět ve vašem každodenním jídelníčku. Její pravidelná konzumace velmi účinně chrání tělo před virovými a bakteriálními infekcemi, podporuje krevní oběh a zároveň podle lékařky Kim Chin zlepšuje mozkové funkce, jako je paměť a koncentrace. K její přípravě jsou přitom zapotřebí pouze 2 ingredience, a to med a skořice. Tuto kombinaci používali v minulosti již staří Egypťané a Řekové k prodloužení života. 

Skořice i med pomáhá snížit cholesterol 

Skořice a med tvoří velmi účinnou směs, jejíž pozitivní účinky na zdraví potvrdila i moderní medicína. Mnoho lidí ji používá k léčbě různých zdravotních obtíží a nemocí, přičemž podle některých působí dokonce mnohem lépe než komerční léky. Obě ingredience jsou přitom velmi levné a snadno dostupné, takže je můžete snadno získat v každém obchodě s potravinami. Vždy se však ujistěte, že je zejména med organický a neobsahuje žádné přidané látky ani nic jiného, protože jinak by nebyly jeho benefity tak účinné. 

Pravidelná konzumace této účinné směsi výborně pomáhá snižovat cholesterol, což je důležitý faktor ve zdraví lidského těla. Pokud je ho totiž v krvi hodně, může výrazně zvýšit riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, jako je například srdeční infarkt nebo mozková mrtvice. Stačí přitom zařadit med i skořici do svého každodenního jídelníčku a budete se moci s tímto problémem rozloučit. Aby byl účinek co nejefektivnější, je podle serveru WebMD dobré konzumovat ingredience ve formě směsi ihned po ránu, kdy vám dodají i energii. 

Aktivní uhlí by nemělo chybět v domácí lékárničce: Ničí zácpu, podpoří funkci ledvin a sníží i hladinu cholesterolu

Boj s artritidou 

Artritida je nepříjemné onemocnění, které trápí mnoho lidí, a to především v pokročilém věku. Abyste se jí však zbavili, nemusíte nutně podstupovat složité zákroky nebo neustále užívat drahé komerční léky. Skvěle vám totiž dokáže pomoci zmírnit příznaky směs skořice a medu. Obě ingredience je dobré nechat rozpustit v šálku převařené vody a poté pít nejlépe dvakrát denně – ráno i večer. Již během několika týdnů si budete moci všimnout výrazného zlepšení a příznaky budou mnohem méně intenzivní.

Revmatoidní artritida postihující ruce iZdroj fotografie: Depositphotos
Skořice s medem pomáhá léčit příznaky artritidy

Léčba zánětu žlučníku

Zánět žlučníku je další nepříjemný problém, který lze léčit směsí ze skořice a medu. Stačí obě ingredience smíchat v poměru 2:1 s vodou a výsledný nápoj pít nejlépe každý den. Již po prvním vypití nápoje se budete cítit mnohem lépe a nepříjemné příznaky začnou pomalu odeznívat. Stejně tak obě ingredience výborně podpoří váš trávicí systém a usnadní organismu zpracovávání potravy. I v tomto případě uděláte nejlépe, když vypijete nápoj ráno na lačný žaludek a poté ještě večer před spaním. 

Doporučená denní rutina: „Vypít sklenici vody na lačný žaludek“. Pleť, imunita, nálada i postava budou jásat

Posílení imunitního systému  

Pravidelná konzumace skořice a medu je také skvělý způsob, jak obecně posílit svůj imunitní systém a ochránit se před mnoha nemocemi, jako je například nachlazení, ucpaný nos a chronický kašel. Mimo jiné se díky ní také budete cítit o mnoho lépe a plní energie, neboť detoxikuje váš organismus a zajistí dobrý chod všech orgánů. Na webu JakZdravě jsme také psali o blahodárných účincích zlatého medu“, který dokáže již během pár minut kompletně zničit nachlazení a další problémy.

Jak se směs skořice a medu osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články