Doporučená denní rutina: „Vypít sklenici vody na lačný žaludek“. Pleť, imunita, nálada i postava budou jásat

Hledáte způsob, jak posílit svou imunitu, zlepšit náladu a uzdravit své vlasy, pleť a nehty? A co takhle trochu zhubnout? Odpověď máte neustále na očích. Prostě se napijte vody.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Že je člověk složen více než z padesáti procent z vody, to je známá věc. A že její dostatečné doplňování je klíčem ke zdraví, o tom se také ví. Co se ale stane s vaším tělem, když každé ráno vypijete sklenici vlažné vody před jídlem, to už ví málokdo. Přitom se jedná o nejúčinnější způsob, jak zhubnout, posílit svou imunitu, zlepšit stav své pleti, vlasů, nehtů i nálady. Účinky pití vody na lačný žaludek se zabývá také výživová specialistka a gastroenteroložka Nuria Dianova, která se v této oblasti snaží šířit osvětu.

Voda prospívá trávení, imunitě i dobré náladě

Každé ráno, když vstanete z postele, vypijte sklenici vlažné vody. Když si tento postup zautomatizujete, už po několika dnech zaznamenáte výrazné změny. „Nastartují se všechny procesy v těle. Žaludek bude fungovat jako hodinky. Člověk bude mít dobrou náladu, čistou pleť a střevní mikroflóru v dobré kondici,“ vysvětlila výhody pití vody po ránu pro ruské rádio Sputnik nutriční specialistka a výživová bloggerka Nuria Dianova, která se jako lékařka zabývá i nemocemi trávicího traktu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdraví, krásná pleť a dobrá nálada jsou jen jedny z mnoha prospěšných účinků pití vody na lidské tělo

„V trávicím traktu se spouští gastrokolický reflex, čili stimuluje se žaludeční a střevní peristaltika,“ vysvětluje Dianova. Odbornice na zdraví trávicí soustavy a správnou výživu také upozornila na to, že při pravidelném pití vody na prázdný žaludek zaznamenáte vyčištění pleti, zlepšení nálady a také normalizaci střevní mikroflóry, což ovlivňuje jak tělesnou hmotnost, tak i fungování imunitního systému a v neposlední řadě i stav psychiky.

Pozor, jakou vodu pijete

Podle Dianové však je důležité dát si pozor na to, jakou vodu člověk zrána pije. Aby byl tento zvyk opravdu užitečný, je důležité dodržet pár pravidel. „Voda by měla mít pokojovou teplotu, neměla by být studená. A to obzvlášť tehdy, máte-li sklony k zácpě, což má asi osmdesát procent veškeré městské populace,“ upozorňuje lékařka s tím, že osoby, které trápí časté bolesti břicha, by měly pít vodu raději o něco teplejší, než je pokojová teplota.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Voda s citrónem velmi prospívá zdraví, nesmíte mít ale potíže se záněty trávicí soustavy

Zdravé osoby si mohou do čisté vody přidat také pomerančovou nebo citronovou šťávu, které znásobují blahodárné vlivy čisté vody. Je ale důležité, aby to nedělaly osoby trpící některou z nemocí trávicího traktu, jako jsou záněty žaludku nebo žaludeční vředy.

Při gastrointestinálních onemocněních se sklony k návratnosti, jako jsou záněty žaludku, může voda s citrónem, zejména navíc studená, způsobit křeče a bolesti žaludku. Může se také rozvinout pankreatitida (zánět slinivky – pozn. red.) či cholecystitida (zánět žlučníku – pozn. red.),“ upozornila odbornice.

Máte ve zvyku pít ráno vodu nebo dáváte přednost jiným nápojům?

Zdroj: ManipalHospital

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články