Už žádné nachlazení: Během pár minut ho kompletně zničí zlatý med

Kurkuma a med mají silné protizánětlivé účinky. Když se spojí nejmocnější antibiotikum a nejsilnější složka indické lidové medicíny, dějí se hnedle zázraky.

Kurkuma ve sklenici s dřevěnou lžičkou vedle na stole i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Kombinace kurkumy a medu se nazývá zlatý med. Tato kombinace vytváří velmi silný lék, který zatočí s nachlazením. Netlumí jen jeho příznaky, ale ničí hlavní příčinu – bakterie. Pokud zrovna nejste nemocní, pomůže vám se ochránit před nemocemi. Mezi jeho další hlavní výhody patří absence vedlejších účinků – na rozdíl od průmyslově vyráběných léků.

Kurkuma a med – nedostižná kombinace

Jak uvádí mimo jiné WebMD, kurkuma obsahuje látku zvanou kurkumin, která má silné protizánětlivé vlastnosti, a dokonce působí proti rakovině. Také zlepšuje trávení a činnost střev. Další benefity kurkumy pro zdraví zmiňuje naše redakce ve starším článku zaměřeném právě na její účinky. V Indii znají léčivé účinky kurkumy po staletí. Stejně dlouhou dobu používají pro léčbu nemocí zlatý med. Cení si ho hlavně proto, že pomáhá budovat silnou imunitu a chrání proti bakteriím i virům.

Med je známý jako nejsilnější přírodní antibiotikum. Podle webu Healthline léčí nachlazení, chřipku, záněty dýchacích cest i kašel. Je bohatý na antioxidanty a v porovnání s normálním cukrem je pro tělo zdravější. Při zevním použití dokáže vyléčit drobné ranky i akné. O pleťové masce z medu jsme na JakZdravě psali již dříve.

Med ve sklenici s rozpůlenými citrony na utěrce iZdroj fotografie: Pixabay
Med patří mezi nejsilnější přírodní antibiotika vůbec. Při nákupu si pohlídejte jeho kvalitu a spolehlivý zdroj

Jak si připravit zlatý med

Ingredience a postup přípravy

Budete potřebovat 100 gramů medu a 1 polévkovou lžíci kurkumy. Poté stačí smíchat připravené množství kurkumy s medem a nechat hodinu stát.

4 přírodní antibiotika zastaví nachlazení, kašel i chřipku. Zapomeňte na léky, suroviny ze spíže vás postaví opět na nohy

Aplikace a dávkování:

První den si dejte každou hodinu během dne půl čajové lžičky směsi. Druhý den to protáhněte na každé dvě hodiny. Třetí den stačí jíst polovinu čajové lžičky třikrát denně. Zlatý med nechte chvilku rozpouštět v ústech, až poté spolkněte. Výsledky by se měly projevit po třech dnech.

Varování:

Opatrnosti je třeba, pokud berete pravidelně nějaké léky. Vždy se poraďte s lékařem, aby posilování imunity neovlivnilo negativně vaši léčbu. Totéž platí při anémii, nízkém tlaku, cukrovce a onemocnění žlučníku.

Jaké jsou vaše zkušenosti se zlatým medem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články