Bylinkářka radí: Toto jsou nejlepší bylinky, které zničí gastritidu, plynatost a špatné trávení

Pokud vás trápí gastritida, plynatost či jiné problémy s trávením, nemusíte nutně užívat drahé léky plné chemie. Skvěle vám pomohou tyto bylinky.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Příroda nadělila lidstvu nespočet účinných bylinek a rostlinných potravin, které si dokáží poradit s kdejakými problémy a zdánlivě nebezpečnými onemocněními. Co se týče procesů spojených s trávicím traktem, velmi dobře je dokáže dle lékařky Kathy W. Warwick podpořit například lněné semínko nebo oblíbený šípek, který najdete téměř na každém rohu. Stačí je správně aplikovat a veškeré nepříjemnosti budou během chvilky pryč. 

Účinné bylinky proti špatnému trávení 

Problémy s trávicím traktem dnes trápí nespočet Čechů a jen málokdo skutečně ví, jak proti nim bojovat. Ačkoli lékárny nabízí řadu prostředků, které mají přinést účinek již po pár hodinách jejich použití, většinou jsou drahé a obsahují řadu chemikálií, které nejsou pro tělo přirozené. Pomoci si můžete například organickým šípkovým čajem, jehož účinky účinně stimulují trávení, zastavují průjem a celkově zklidňují žaludek.

lněné semínko iZdroj fotografie: Depositphotos
Lněné semínko nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské zdraví a léčí trávicí potíže

Stejně dobře vám dokáže dle serveru Healthline pomoci také lněné semínko. To můžete zařadit například do snídaně nebo ho jen tak žvýkat – stačí si vložit polévkovou lžíci tohoto přírodního léčiva do sklenky vody a směs nechat alespoň hodinu odležet. Jakmile budou mít okolo sebe slizký povlak, nápoj vypijte nebo sceďte a semínka rozkousejte. Pokud tak budete dělat každý den, můžete mimo jiné i zhubnout přebytečná kila. 

Domácí očistná kúra střev: Lněné semínko ve spojení s kefírem vyženou toxiny z těla

Velmi dobře působí také ožanka kalamandra

Další účinnou bylinkou, kterou můžete použít pro léčbu trávicích potíží, je ožanka kalamandra, která mimo jiné pomáhá při poškozené žaludeční sliznici a vředech. Aby vám přinesla maximální přínosy, můžete si z ní připravit čaj, a to smícháním čajové lžičky natě rostliny se 2 litry vroucí vody. Hotový nápoj užívejte dvakrát až třikrát denně po dobu tří týdnů. Na webu JakZdravě jsme také psali o nejspíše té nejsilnější bylince ze všech

Jak se tyto bylinky osvědčily vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články