Nejlepší lék na bolest kloubů: Toto koření má doma každý, jde o jeden z nejlepších léků

Stačí ho zařadit do svého pravidelného jídelníčku a veškeré problémy s klouby budou pryč. Toto koření vám navíc pomůže zcela přirozeně.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Nepříjemné bolesti kloubů trápí velkou část populace a jen málokdo se rozhodne s tím něco skutečně dělat. Mnozí často užívají pouze předepsané prostředky z lékáren, které stojí plno peněz a nepůsobí tak účinně, jak by měly. Pokud se s problémy potýkáte i vy, nemusíte však nutně spěchat k odborníkovi nebo utrácet plno peněz. Skvěle vám postačí aplikovat nebo zařadit do svého pravidelného jídelníčku tuto účinnou bylinku.

Nejlepší lék proti bolest kloubů

Bolest a ztuhlost kloubů patří mezi běžné příznaky různých typů artritidy, která se objevuje u většiny starších lidí. Pokud onemocnění postihlo i vás, pomůže vám jedná velmi účinná bylinka, kterou již se vší pravděpodobností máte u sebe doma – bobkový list. Stačí ho zařadit do svého pravidelného jídelníčku a velmi brzy na sobě rozpoznáte příznivé změny. Mezi jeho nejzajímavější zdravotní přínosy patří dle serveru Healthline následující:

  • detoxikační účinky
  • antiseptické vlastnosti
  • silnější paměť a koncentrace
  • úleva od migrény a bolestí hlavy  
  • podpora trávení a větší chuť k jídlu
  • pomoc při onemocnění močových cest 
  • zmírnění nespavosti a chrápání
  • snížení příznaků revma a artritidy  
bobkové listy na stole iZdroj: Pixabay
Bobkové listy účinně zmírňují bolesti kloubů

Bobkový list lze přitom konzumovat ve formě koření nebo čaje. V takovém případě stačí zalít pět až šest kusů horkou vodou a nechat směs chvíli louhovat. Nápoj pijte denně, nejlépe v kombinaci s medem, který mu dodá další zdravotní přínosy, jak jsme na webu JakZdravě již dříve uváděli. Přecezenou tekutinu pak lze aplikovat přímo na bolavá místa, nejlépe po dobu třiceti minut. Brzy si budete moci všimnout, že se příznaky zlepšují. 

Jednoduchou masáží se zbavte migrén a bolestí hlavy jednou provždy. Funguje rychle a zvládne ji doma svépomocí každý

Velmi dobře pak koření působí v kombinaci s olivovým olejem. Tato kombinace vám dle serveru USAtoday dokáže pomoci kromě odstranění bolesti a ztuhlosti kloubů také zmírnit migrény a podpořit celý krevní oběh. Směs přitom stačí dvakrát či třikrát denně vmasírovat na postižené místo nebo ji pít smíchanou s vodou. 

Jak proti bolesti kloubů bojujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články