Jednoduchou masáží se zbavte migrén a bolestí hlavy jednou provždy. Funguje rychle a zvládne ji doma svépomocí každý

Akupresura a masáže se po celá staletí používají jako lék na bolest a tlak v uších a v hlavě. Jde o alternativní medicínu založenou na energetických bodech vašeho těla.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Existují důkazy, že akupresura může být používána k léčbě zdravotního stavu v oblasti dutin a zvukovodu. Tato metoda zahrnuje vyvíjení tlaku na stejné oblasti, kde byla zavedena akupunkturní jehla. To naznačuje, že tlakové body na částech těla, které nebolí, mohou léčit a zmírňovat příznaky bolestí uší.
Tlakové body pro bolesti uší

Pokud chcete vyzkoušet akupresuru k léčbě bolesti hlavy nebo uší, postupujte tímto způsobem. Nejprve se ujistěte, že jste v klidném a uvolněném prostředí a v pohodlné poloze. Před zahájením léčby se několikrát zhluboka nadechněte. Poté pevným tlakem masírujte tlakové body, které jste identifikovali na svém těle. Otáčejte prsty kruhovým pohybem nebo pohybem nahoru a dolů po dobu několika minut.


iZdroj fotografie: Pixabay

Důležité je zaměřit se po tu dobu vždy jen na jeden bod a postupně je střídat. Masáž je navíc vhodné opakovat minimálně dvakrát, ideálně však třikrát během dne. Níže vám přinášíme seznam tlakových bodů, které je potřeba zmáčknout, pokud máte problémy s ušima. První bod se nachází na čele mezi očima. Říká se mu třetí oko.

Další body, které je potřeba mačkat

Hned za ušním lalůčkem najdete bod, který ulehčí pocitu ucpaných uší. Kromě toho jím můžete zmírnit také migrénu. Nazývá se větrná clona. Dalším důležitým bodem je ušní brána. Nachází se přímo před místem, kde začíná ušní lalůček. Akupresura v tomto bodě se používá ke zmírnění tlaku, který se hromadí ve vašich uších. Díky tomu je účinný nejen při bolestech uší, ale i při infekcích.


iZdroj fotografie: Pixabay

Vrchol ucha, který se nachází na chrupavce v místě, kde vaše ucho dosahuje nejvyššího bodu, je rovněž oblíbeným ušním tlakovým bodem. Pomáhá při léčbě bolestí uší, migrény a bolestí hlavy s napětím. Pochopitelně nemůžeme s jistotou vědět, zda akupresura opravdu pomáhá při takových bolestech. Neexistují však žádné důkazy, které by ukazovaly, že vyzkoušet to je škodlivé.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Předchozí generace si s vráskami poradily i bez drahých krémů. Narovnejte svou tvář domácími technikami
Události247
Na vysoké ceny pohonných hmot si Češi musí zvyknout. Státu už došly možnosti na snížení cen benzínu a nafty
VědaŽivě
Podivné způsoby, jak naši předkové určovali těhotenství: Ženské oči, pivo a cibule v hlavní roli
adbz
Kamenný dům z roku 1680 ukrývá nepředstavitelný luxus. Manželé si poradili i s nedostatkem světla a hrozící plísní