Nejsilnější lék proti anémii: Jedna lžička dodá tolik železa, že se anémie může jít bodnout

Pokud se chcete ochránit před anémií, začněte užívat toto účinné přírodní léčivo. Dodá vám více železa než kdejaký komerční výrobek.

i Zdroj fotografie: Pixbay
                   

Anémie je nebezpečný problém, který se může vážně podepsat na vašem zdraví. Pokud jste na sobě pocítili její příznaky nebo se před ní pouze chcete ochránit, můžete zařadit do svého jídelníčku blahodárnou kopřivu. Ta dle lékařky Amy Richter nabízí nespočet zdravotních benefitů, a to zejména co se týče podpory krevního oběhu a krvetvorby. Do svého jídelníčku ji můžete zařadit ve formě účinné směsi či aromatického čaje. 

Kopřivový čaj proti anémii 

Abyste se ochránili před anémií nebo ji kompletně vyléčili, nemusíte nutně užívat drahé doplňky stravy či investovat do svého stravování. Skvěle vám postačí zaměřit se na pravidelnou konzumaci kopřivového čaje, který je výborným spojencem v boji proti chudokrevnosti. Tato blahodárná rostlinka je totiž bohatá na železo a obsahuje značné množství vitamínu C, což jsou dvě důležité složky pro zdraví krevního oběhu. 

Výše uvedené přínosy však nejsou vše, co kopřivový čaj nabízí. Jeho pravidelná konzumace vám pomůže zbavit se příznaků, jako je malátnost, únava, špatná nálada a poruchy koncentrace, přičemž velmi dobře působí i proti chřipce a nachlazení. Připravit si čaj přitom můžete dle serveru WebMD velmi snadno, a to podle následujících kroků: 

sklenice s čajem a lístky kopřivy iZdroj fotografie: Pixabay
Kopřivový čaj nabízí řadu zdravotních přínosů a zejména léčí anémii
  • Připravte si 2 čajové lžičky listů kopřivy, zalijte je 2 decilitry horké vody a poté nechte směs alespoň pět minut odstát. Nakonec tekutinu sceďte a popíjejte ji během dne.
  • Pro získání maximálního účinku pijte jeden šálek vlažného čaje třikrát denně.
  • Pokud chcete, můžete ještě přidat med či mátu, obě ingredience zvyšují účinnost čaje. 
Trs planě rostoucích kopřiv

Kopřivový sirup si udělejte co nejdříve, prospěje zdraví jater i ledvin

Je samozřejmě důležité brát na vědomí, že někteří lidé nemusí reagovat na konzumaci čaje z kopřivových listů nejlépe. Vždy se proto nejprve poraďte se svým lékařem, zda je to pro vás vhodné. Na webu JakZdravě jsme také psali o typických příznacích anémie

Jak se kopřivový čaj osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články