Největší pomocník během zimy: Utiší kašel, zničí nachlazení a navíc je plný vitamínů

Díky tomuto nápoji se zbavíte řady problémů, a navíc vám dodá důležité vitamíny a minerály. Jeho příprava je přitom velmi jednoduchá.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

S mnoha nepříjemnými problémy, jako je nachlazení, kašel nebo jiné příznaky chřipkového onemocnění, si dokáží hravě poradit správné přírodní potraviny. Ty často působí mnohem efektivněji než léky plné chemie, jsou levnější a především působí zcela přirozeným způsobem. Jedním takovým příkladem jsou vlašské ořechy – tedy přesněji jejich skořápky, které podle serveru NuttoFrutto obsahují řadu užitečných složek pro lidské zdraví. 

Vlašské ořechy a jejich skořápky 

Vlašské ořechy jsou jedním z nejcennějších přírodních léčiv, které nabízí řadu zdravotních přínosů. Pokud je zařadíte do svého pravidelného jídelníčku, ochrání vás například před infekcemi, podpoří váš krevní oběh a ochrání srdce před rozvojem nebezpečných onemocnění, včetně srdečního infarktu a mozkové mrtvice. Kromě toho jsou plné účinných složek a zdravých tuků, které jsou nezbytné pro správný chod organismu.

Mnoho lidí si ovšem neuvědomuje, že ještě účinnější než samotné plody vlašských ořechů jsou jejich skořápky. Ty často končí v koši, ovšem pokud si z nich připravíte vývar, získáte skvělý přírodní nápoj proti každé nemoci (týká se to zejména typických sezónních problémů, jako je nachlazení). Kromě toho velmi dobře prospívají krevnímu oběhu, neboť podporují ředění krve, čímž také dle lékařky Imashi Fernando snižují riziko vzniku krevních sraženin. 

Příprava nápoje je velmi jednoduchá 

Pokud chcete zužitkovat skořápky z vlašských ořechů, pak je stačí vložit do hrnce s vodou a nechat vařit do doby, než bude tekutina světle hnědá. Poté stačí tento „čaj“ pít pravidelně každý den, nejlépe teplý (ne horký), ochucený medem a s trochou citronu. Tyto doplňky zlepšují jeho vlastnosti a pomohou vám docílit maximálního účinku. Již po pár dnech si budete moci všimnout, že veškeré příznaky nepříjemného kašle ustupují a nachlazení není tak intenzivní. 

Žena kašle iZdroj fotografie: Pexels
Nápoj z vlašských ořechů si hravě poradí s kašlem i nachlazením

Velmi dobře nápoj působí také proti ústním a žaludečním vředům. V případě, že problémy trpíte i vy, dopřejte si několik lžiček ihned ráno nalačno a brzy pocítíte, že se příznaky zlepšují. Jeho pravidelná konzumace je poté jedním z nejlepších způsobů, jak získat dostatek vápníku, což je velmi důležitý minerál pro zdraví kostí a nedílné tělesné procesy. Na webu JakZdravě jsme také psali, jak můžete ve svůj prospěch využít vaječné skořápky

„Jezte vlašské ořechy pětkrát týdně a prodloužíte si život,“ tvrdí nová studie

Použít můžete i listy vlašského ořechu 

Využít můžete také ořechové listy, ze kterých si lze připravit velmi účinný odvar na drobná povrchová poranění kůže. Tato část rostliny totiž umožňuje pokožce a epitelovým tkáním zdravou regeneraci, přičemž ji lze použít k anestezii, kontrakci epitelové tkáně, proti tuberkulóze, ke snižování hladiny cukru v krvi, dezinfekci, odstranění bakterií a plísní, tonizaci pokožky, hojení ran, proti akné, zánětům spojivek a kožním chorobám. 

Jak se tento účinný nápoj osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články