Co děláte s nezralými ořechy, když vám popadají | JakZdravě.cz

Popadané nezralé ořechy již nikdy neskončí v koši. Mají zázračné účinky na zdraví mozku a chutně nahradí tučné brambůrky

Během změn počasí hodně plodů popadá ze stromů na zem a potluče se. Co s nimi jiného, než je vyhodit? S ořechy je to ale jiné, jsou výborné i jako nezralé.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Je tu léto a v létě dozrává všechno ovoce. Jinak na tom nejsou ani ořechy, které teď vídáme na stromech ještě zelené a nezralé. Co ale uděláte s nezralými ořechy, které vám třeba vlivem větru spadnou na zem? Hodně z vás by mi určitě odpovědělo, že je vyhodí, protože co byste asi tak dělali s nezralými ořechy? Překvapím vás, o tomhle jste asi ještě neslyšeli.
Co se dá dělat s nezralými ořechy

Zelené ořechy se dají krásně zkvasit na nápoj zvaný nocino. Nocino je lepkavý, tmavě hnědý likér pocházející ze severní Itálie. Jedná se vlastně o tinkturu z nezralého zeleného vlašského ořechu, která mimo jiné zvyšuje mozkovou aktivitu. Myslím si, že to stojí za to vyzkoušet sami na sobě.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Mandle není ořech

Mandle jsou hodně oblíbenou pochoutkou asi u všech lidí. Dá se z nich skvěle péct, jsou super na zdobení dezertů nebo se dají jíst jen tak, večer k televizi místo brambůrků. Nazývat mandle ořechy je vlastně chybné. Mandle je totiž vlastně pecka ovoce a dá se spojovat se švestkami, meruňkami nebo broskvemi. Samozřejmě že každý známe dobré zralé mandle, ale věděli jste, co se dá udělat z těch zelených?


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zelené nezralé mandle

Zelené mandle jsou plody, které byly sklizeny dřív, než stihly dozrát. Sem tam je můžeme najít na trzích nebo v supermarketech, hlavně od poloviny dubna do poloviny června. Jedí se syrové, stačí je jen rozříznout na polovinu a sníst měkkou želatinu uvnitř. Také je můžete použít do různých salátů. V některých zemích jsou právě tyto mandle považovány za delikatesu.

Zdroj: Consciouslykosher

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Malý chlapec se během koncertu stal centrem dění. Svými tanečními kreacemi ukradl kapele veškerou pozornost
Události247
Revmatoidní artritida je zákeřná nemoc. Proč se pacienti bojí mluvit se svými lékaři a jaké to může mít následky? Podrobnosti vysvětlila předsedkyně Revma Ligy Müllerová
VědaŽivě
Posedlost celebritami snižuje inteligenci, uvádí studie. Lidé se slabostí pro své idoly brzdí výkon svého mozku
adbz
Se sázením cibule není doporučeno čekat až na jaro. Brzký výsev zajistí gigantické plody s příchodem prvních teplých dnů