Varování: Oblíbená potravina neprošla kontrolou, v lednici ji má naprosto každý Čech

Pokud máte v lednici tuto potravinu, raději byste jí měli rychle vyhodit do koše. Během kontroly bylo zjištěno, že se jedná o nezdravý produkt.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V současné době většina lidí nakupuje ve velkých supermarketech, kde se nachází mnoho různých produktů. Tato místa jsou však také známá tím, že je poměrně náročné kontrolovat, zda jsou všechny z nich v pořádku a nejeví například známky kažení. Právě kvůli tomu se také Státní zemědělská a potravinářská inspekce rozhodla provádět své návštěvy častěji, přičemž nedávno varovala občany před problémy spojenými s oblíbeným sýrem. 

Sádlo nabízí mnoho zdravotních přínosů 

Inspektoři se zpočátku nového roku zaměřili na kontrolu dalších velkoobchodů, aby se ujistili, že se na českém trhu nenachází zdraví nebezpečné potraviny. Řada přišla také na oblíbený Kaufland v Rychnově nad Kněžnou, který bohužel nedopadl úplně dobře. Jakmile se totiž odborníci dostavili do sektoru mléka a mléčných potravin, objevily známky kažení na známém sýru – Eidam 30% balený (jednalo se o balení o hmotnosti 200 gramů a 2 plátky).

Již zpočátku bylo patrné, že se na výrobku s číslem šarže B594007 nachází plesnivé kolonie, které se šířily po celé jeho délce. Tuto skutečnost potvrdili inspektoři i přesto, že sýr neměl prošlé datum spotřeby a ani nebyl skladován v nevyhovujících podmínkách. Veškerá zodpovědnost půjde proto dle serveru PotravinyNaPranyri pravděpodobně za samotným výrobcem, kterým není nikdo jiný než AGRICOL v nedaleké Poličce. 

iZdroj fotografie: Freepik
Oblíbený sýr obsahoval plíseň, inspekce jej stáhla z prodeje

Plíseň představuje vážné nebezpečí 

Plesnivé potraviny byste rozhodně nikdy neměli konzumovat, a to ani poté, co odříznete zanesenou část. Mikroorganismy se totiž mohou šířit tak, aniž byste to věděli, což znamená, že jsou bakterie přítomny i tam, kam vaše oko nevidí. Jako důsledek se poté může objevit zvracení, nevolnost, průjem a další problémy s trávicím traktem. O dalších možných dopadech konzumace plísně jsme na webu JakZdravě informovali již dříve. 

Jaké zkušenosti máte s konzumací plísně vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články