Okurková voda má co nabídnout: Pomůže při hubnutí, sníží i krevní tlak

Okurka je snadno dostupná zelenina, jejíž zdravotní přínosy jsou poměrně málo známé. Ačkoli ji z větší části tvoří voda, obsahuje složky důležité pro zdraví.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hledáte zdravý způsob, jak se chránit před srdečními chorobami? Vsaďte na okurkovou vodu. Okurky obsahují velké množství antioxidantů, které si poradí s vysokým krevním tlakem. Také obsahují hodně vitamínu K, který potřebujete pro zdravé a pevné kosti. Dietetička Natalie Butler doporučuje pít okurkovou vodu nejen jako prevenci chorob, ale také pro osvěžení a jako obměnu samotné vody.

Pomocník při hubnutí

Snažíte-li se zhubnout, pití sladkých limonád a džusů vám vaše snahy jednoznačně kazí. Nahraďte je okurkovou vodou, to vám pomůže snížit množství přijímaných kalorií. Okurková voda skvěle zavodňuje a dokonce vás zasytí. Ne nadarmo se říká, že hlad je skrytá žízeň. Až pokud by hlad nezmizel po vypití sklenice okurkové vody, tak je to skutečný hlad.

Okurková voda snižuje krevní tlak

Jedna z příčin vysokého tlaku tkví ve velkém příjmu soli a nízkého příjmu draslíku. Když hodně solíte, přijatá sůl zadržuje tekutiny v těle, čímž se zvyšuje krevní tlak. Draslík toto množství pomáhá regulovat. A protože okurky mají draslíku dost, pomůže vám pití okurkové šťávy nastolit v těle rovnováhu a váš tlak se pravděpodobně sníží.

Zdravá a krásná pokožka

Okurková voda vám pomůže dosáhnout krásné pleti zevnitř. Pro kůži je důležitá hydratace. Navíc dostatek tekutin pomáhá tělu zbavovat se toxinů z těla, což se pozitivně promítne na vaší pleti. Okurky vám pomohou také dodat kyselinu pantotenovou a vitamín B5. Obě tyto látky působí proti akné. Tak hurá k odšťavňovači.

Sklenička s vodou a plátky okurky a kostkami ledu iZdroj fotografie: Freepik

A jak je to s kostmi?

Jeden šálek nakrájených okurek má přibližně 19 % doporučené denní dávky vitamínu K. Ten vaše tělo potřebuje, aby mohlo vyživovat kosti a udržovat je zdravé a pevné. Zároveň je vitamín K nezbytný pro správné srážení krve. To všechno vám nabízí obyčejná okurka.

Recept, jak na okurkovou vodu

Co budete potřebovat?

  • 1 salátovou okurku (neloupanou) a
  • 2 litry pitné vody.

Postup:

Salátovou okurku neloupejte, pečlivě ji umyjte a nakrájejte na malé kousky. Kousky vložte do nádoby se dvěma litry vody a dejte chladit do lednice. A máte hotovo!

I když je okurka skvělá superpotravina, nic se nemá přehánět. Pozor na nadměrnou konzumaci okurky, abyste si nezpůsobili více škody než užitku.

Co pijete v největším množství během dne vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články