Naléhavé: Pokud máte doma šunku z milovaného českého řetězce, hned ji vyhoďte. Je plná nebezpečné plísně

Někdy se stane, že i přes veškeré kontroly dat spotřeby na potravinách, si přinesete domů zkažené jídlo. Vyhoďte ho. Rozhodně ho nejezte. Chraňte své zdraví.

Muž držící si ústa i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila závadný výrobek na pultech obchodního řetězce BILLA. Šlo o vakuovanou slaninu vyráběnou přímo pro obchodní řetězec výrobcem BILLA, spol. s. r. o. Modletice. Proč byl výrobek označen za nebezpečnou potravinu?

Nevhodná slanina s plísní

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila v BILLE v Brně nebezpečnou potravinu. Byla jí slanina o hmotnosti 0,1 kg s datem použitelnosti do 28. 2. 2024. Odběr vzorku byl prováděn 5. 2. 2024. Informoval o tom web PotravinyNaPranýři. U části balení byl zjištěn výskyt plísní viditelných pouhým okem.

Plátky slaniny iZdroj fotografie: Pixabay
Než si koupíte slaninu nebo šunku, pečlivě zkontrolujte její vzhled.

Mikrobiální činnost pod obalem

Kromě toho, že v balení byla plíseň, se nepřišlo na žádné další zanedbání ze strany obchodního řetězce. Při kontrole se nezjistila žádná nevyhovující teplota skladování výrobku ani prošlé datum trvanlivosti. Potravina byla každopádně označena za nebezpečnou, protože jevila známky kažení.

Mračící smajlík na talíři

Varování: Oblíbené maso Čechů muselo být staženo z prodeje. Kdo ho má doma, měl by se ho zbavit

Hlídejte si, co kupujete

Již poněkolikáté vás na JakZdravě upozorňujeme, abyste si dávali pozor, co kupujete. Naposledy jsme takto upozorňovali na salám Vysočina. Než koupíte výrobek, kromě data trvanlivosti pečlivě zkontrolujte jeho vzhled a barvu. Stejnou kontrolu proveďte ještě jednou před konzumací, přidejte ještě přivonění pro odhalení případného hnilobného pachu. Pozřením zkažené potraviny byste si mohli zadělat na velmi nepříjemnou otravu jídlem. Jak při ní postupovat psala naše redakce již dříve.

Jaká byla poslední potravina, kterou jste si koupili a doma zjistili, že je zkažená?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články