Když mě trápí střeva, zařadím do jídelníčku tuto potravinu. Během 24 hodin je po všech problémech

Tato účinná potravina si hravě poradí s nepříjemnými problémy s trávicím traktem. Stačí ji konzumovat častěji a brzy vám bude dobře.

kefír a kefírové kultury i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Nepříjemné problémy se střevy jsou často důsledkem hromadění toxinů v těle, které mají velmi negativní vliv na trávicí trakt a funkce řady potřebných orgánů. Riziko představují přitom pro každého, a to zejména pokud jíte nezdravě nebo nevěnujete příliš mnoho času fyzické aktivitě. S jejich odstraněním vám však dokáže pomoci jediná potravina, a to podle lékařky Sade Meeks obyčejný kefír smíchaný s trochou lněné moučky.

Očista trávicího traktu pomocí kefíru 

Pročištěním trávicího traktu můžete předejít mnoha onemocněním. Odpadní látky, paraziti a nebezpečné toxiny totiž zvyšují riziko nebezpečných problémů, jako je srdeční infarkt, zánět střev, rakovina a mnoho dalších. Rovněž často stojí i za méně vážnými potížemi, včetně průjmu, nadýmání a plynatosti, a pokud je neléčíte a necháváte přítomny i nadále, ovlivní také funkci jater, ledvin, zhorší stav vlasů, pokožky a nehtů a způsobí nárůst kilogramů.

Abyste se před těmito problémy ochránili nebo se jich zbavili, stačí se zaměřit na očistu celého střevního traktu, která vám pomůže minimalizovat riziko onemocnění a naopak funkci střev a žaludku stimuluje. Nebudete k tomu podle serveru WebMD potřebovat nic jiného než kefír a trochu lněné moučky. Obě ingredience je nejlepší konzumovat po ránu, namísto snídaně, a to po dobu minimálně 3 týdnů. Můžete se řídit podle tohoto postupu:  

Sklenice kefírového mléka v přírodě iZdroj fotografie: Freepik
Kefír pomáhá čistit organismus od toxinů a těžkých kovů
  • 1. týden: 1 polévková lžíce lněné moučky a 100 ml kefíru
  • 2. týden: 2 polévkové lžíce lněné moučky a 100 ml kefíru
  • 3. týden: 3 polévkové lžíce lněné moučky a 150 ml kefíru
Kefír

Kefír je elixír užitečných bakterií podporující zdraví střev a imunity. Nesprávné množství však může způsobit až kóma

Ještě lépe pak uděláte, když si každé ráno připravíte čerstvou lněnou moučku pomocí mlýnku na kávu. Během očisty se pak snažte pít alespoň dva litry čisté vody každý den a vyhněte se konzumaci nezdravých a zpracovaných potravin. Výsledkem bude kompletní očista vašeho organismu, a dokonce i možná zhubnete přebytečná kila. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních přínosech pravidelného pití kefíru

Jak často pijete kefír vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články