Pozor na to, co v létě jíte. Nejenom zmrzlina je pro tělo větší zlo, než se na první pohled zdá

Zejména v létě je opravdu důležité pít hodně vody, jíst ovoce a zeleninu, a celkově se moc nepřejídat. A také se vyhnout některým pochoutkám.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Je tu léto a s ním i sezóna grilování, zmrzliny a ledového pití. Věděli jste ale, že právě těmto potravinám je lepší se v letních měsících spíše vyhnout? Proč? Sepsali jsme pro vás pár informací, díky nimž pochopíte, proč vám vaše tělo poděkuje, když tyto pochoutky vyřadíte ze svého jídelníčku.

Zmrzlina

Všichni asi víte, že zmrzlina obsahuje opravdu vysoké množství cukru a všelijakých sladidel. A ani ta, na které se píše, že je bez cukru, není o nic lepší. Navíc má zmrzlina vysoké množství kalorií, a to už je celkem dostatečný důvod k tomu, abyste se jí vyhnuli. Ano, dát si zmrzlinu v horkém letním dni je sice lákavé, ale pro naše zdraví to není vůbec dobré.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nealkoholické slazené nápoje

Tyto nápoje obsahují také veliké množství kalorií, a tím pádem mají podobné účinky jako právě zmíněná zmrzlina. A bohužel vás tyto nápoje ani v nejmenším neochladí tak, jako když si dáte například sklenici studené vody nebo si uvaříte čaj.

Kořeněná jídla

Nejlepší pro vaše tělo je, když si od kořeněných jídel přes léto prostě odpočinete. Koření, jako je například chilli, zázvor, pepř nebo skořice vyvolávají teplo a mnohdy i pocení, což škodí nejenom metabolismu, ale celému tělu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hamburgery

Všichni to známe. Jen si představíte burger, hned se vám začnou sbíhat sliny. Na tom není nic divného, je to prostě pochoutka. Ale v letních měsících nejsou hamburgery tou správnou volbou. Místo masa si na gril dejte radši zeleninu, vaše tělo vám poděkuje.

Čaj a káva

Hodně lidí si neumí představit začít den bez šálku kávy.  Ale v létě vám kofein může způsobit více škody, než si myslíte. Čaj a káva vás totiž nutí chodit častěji na záchod, a to způsobí, že je vaše tělo rychleji dehydratováno. Omezte proto příjem kofeinu na minimum, a místo toho začněte pít čerstvé ovocné džusy nebo obyčejnou vodu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V létě se můžeme častěji cítit nafouklí

Vyhýbáte se těmto potravinám, ale stále se cítíte špatně, jste nafouklí a není vám dobře? Bez ohledu na to, jak jste opatrní ve stravování, u každého z nás někdy nastane den, kdy se cítíme špatně. A letní teploty, pocení a všelijaké párty s dobrotami tomu jedině napomáhají. Léto je totiž pro náš organismus to nejnáročnější období.

Zdroj: Femina

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Pes vyl na hlubokou jámu a odmítal se odsud hnout. Když se kolemjdoucí podíval dovnitř, zděsil se a ihned vyrazil na záchrannou akci
Události247
Události247
Vánoce bez bramborového salátu? I to je možné. Brzy má totiž ve velkém zdražit potravina, která je pro jeho výrobu nezbytná
VědaŽivě
VědaŽivě
Zajímá vás ekologie a dlouhodobá udržitelnost civilizace? Čerpejte informace z ověřených zdrojů
adbz
adbz
Sedáky v kuchyni vám umožní snížit teplotu v místnosti