Vyšla najevo pravda o žampionech: Tyto informace vás mile překvapí

Někdo má žampiony rád, jiný je nemusí. Jsou ovšem skvělým zdrojem živin, o které při správné přípravě nepřijdou. Podpoří trávení a posílí imunitu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Žampiony, ale správně také pečárky, jsou většinou chutné a jedlé houby bílé barvy. Někteří lidi je milují jiní o ně nestojí. Tak či tak jsou velmi populární v gastronomii. A někteří lidé si je dokonce chtějí vyzkoušet sami pěstovat. Pro jejich přípravě je nutné dodržet jistá pravidla, aby si uchovaly co nejvíce živin. Pokud budou připraveny správně, pak mohou tělu pomoci s problémy s trávením i podporou imunity.

Správná příprava

Žampiony poskytují tělu spoustu zdravotních přínosů. Ovšem záleží na tom, zda je jejich příprava správná. Je možnost si žampiony pěstovat, ale pochopitelně to také stojí dost času a zajištění určitých podmínek. Takže většina lidí volí koupi čerstvých nebo mražených žampionů. V případě, že si připravujete mražené houby, je třeba je nejprve rozmrazit. Poté je nutné je umýt a vložit na 3 minuty do vroucí vody.

Pokud se rozhodnete si připravit čerstvé žampiony, jste automaticky ušetřeni o fázi rozmrazování. Aby si žampiony během vaření zachovaly veškeré živiny, je doporučováno je vařit po dobu 5 minut ve vroucí vodě. V té ještě pak můžou zůstat další 2 minuty, ale už by nemělo docházet k varu. Vzhledem k tomu, že dnešní doba nabízí spoustu vymožeností, je toho možné využít i během přípravy žampionů. Pokud se rozhodnete žampiony připravit v parním hrnci, vařte je po dobu 10 minut.

iZdroj fotografie: Freepik

Zdravotní přínosy žampionů

Co vše vám mohou žampiony přinést a s čím vším vám mohou pomoci? Vařené žampiony jsou skvělým prostředkem v boji proti zácpě a celkově pomohou s regulací trávení. Je to především díky škrobu, který je v žampionech obsažený. Škrob je totiž skvělým zdrojem živin pro střevní bakterie, které jsou pro správné zažívání nezbytné, jelikož pomáhají udržovat zdravá střeva. A zdravá střeva jsou základem spokojeného života.

Bylo prokázáno, že žampiony obsahují velké množství antioxidantů, zejména L-ergothioneinu. Dokonce jsou na antioxidanty bohatší než klíčky či kuřecí játra. To znamená, že jsou vhodné pro posílení imunity. A právě imunita je pro každého velice důležitá. Protože právě imunitní systém rozhoduje o tom, jak moc a které nemoci tělo postihnou. Takže pokud máte žampiony rádi, určitě neváhejte a připravte si je. Jejich účinky na zdraví vám mohou jen pomoci.

Jaký recept se žampiony máte nejraději?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články