Přírodní lék, který nestojí ani korunu: Léčí migrénu, žluč, játra i poruchy spánku

Pokud vás trápí časté migrény či poruchy spánky, vykašlete se na léky. Mnohem účinněji funguje tento domácí lék z přírodních ingrediencí.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Časté migrény, potíže se žlučí, játry a poruchy spánku. To vše jsou nebezpečné, ale za to poměrně časté problémy, které byste neměli nechat bez povšimnutí. Zároveň však není nutné pro jejich léčbu užívat drahé komerční léky plné chemie, neboť existuje mnohem lepší a levnější varianta – a to přírodní lék na bázi kopřivy, která dle lékařky Amy Richter nabízí řadu zdravotních přínosů, včetně očisty krve a stimulace mozkových buněk. 

Listy kopřivy jsou zdrojem vitamínů A, B, D, E a K, minerálních látek, jako je vápník, mangan, železo, draslík, zinek, hořčík a měď, enzymů a také chlorofylu. Všechny tyto látky podporují lidské funkce a poskytují tělu ochranu před nebezpečnými problémy, přičemž pokud se na jejich příjem zaměříte každý den, můžete se zbavit i migrén, problémů se žlučí, játry a mnoho dalších. Ještě účinněji pak tato rostlina působí v kombinaci s citrony a jablky. 

Pokud se tedy chcete ochránit nebo zmírnit příznaky migrén, poruch spánku a dalších typických problémů, stačí si dle serveru WebMD natrhat 1 kilogram mladých listů kopřivy a spolu s ní si připravit následující ingredience: 

Citron na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Citron, kopřiva a další ingredience pomáhají odstraňovat migrény a poruchy spánku
  • 2 bio citrony
  • 2 jablka
  • půl kilogramu medu nebo žlutého organického nerafinovaného cukru
  • želatina

Každá bolest hlavy není migrénou. Zjistěte, jaké typy bolestí existují, jak se jednotlivé druhy léčí a který typ je nejzávažnější

Samotná příprava je poté již velmi jednoduchá. Kopřivu smíchejte s jablky a citrony a všechny suroviny vložte do mixéru. Poté je důkladně rozmixujte, dokud nezískáte měkkou směs – tu mírně zahřejte, poté přidejte med a želatinu a dokud je teplá, nalijte ji do zahřátých a sterilních sklenic. Poté už stačí konzumovat každý den dvě lžičky před jídlem a veškeré problémy brzy zmizí. Na webu JakZdravě jsme také psali o dalších zdravotních benefitech kopřivy. Stačí ji začít užívat pravidelně a brzy pocítíte její moc. 

Jak často užíváte kopřivu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články