Přírodní magnet na nemoci: Léčí téměř všechno, jen je škoda, že ho mnoho lidí nezná

Tato rostlina vám pomůže vyléčit mnoho nemocí a poskytne vaší imunitě lepší obranyschopnost. Stačí ji zařadit do svého pravidelného jídelníčku.

Řeřicha potoční alias potočnice lékařská i Zdroj fotografie: Flickr
                   

Na světě je mnoho užitečných rostlin, jejichž účinky jsou často mnohem lepší než kdejaké léky nebo doplňky stravy. Skvělým příkladem je obyčejná řeřicha, která disponuje bohatým obsahem vitamínů, minerálů a dalších aktivních látek. Ty jsou nezbytné pro mnoho dalších tělesných procesů a získat je můžete již z malého množství její šťávy. Jak také uvádí Melissa Groves, užívat ji můžete i zevně proti kožním onemocněním. 

Řeřicha a lidské zdraví 

Řeřicha si získala oblibu zejména díky svému obsahu vitamínu C, kterého má více než citrusové plody. Stejně tak se může pochlubit bohatým množství železa, což je nezbytný minerál pro podporu zdraví krevního oběhu a mnoho dalších aspektů lidského těla. Je také zajímavé, že ho obsahuje mnohem více než například špenát, který je jeho známým zdrojem. Má také vysoký obsah síry a vitamínu A, díky čemuž snižuje riziko rakoviny. 

Žena si drží vlasy iZdroj fotografie: Depositphotos
Šťáva z řeřichy pomáhá chránit vlasy před vypadáváním

Za zmínku stojí i antioxidační vlastnosti rostliny, které pomáhají snižovat oxidační stres, čistit krev a celé tělo a také osvěžují a povzbuzují chuť k jídlu. Konzumovat ji přitom můžete dle webu MedicalNewsToday ve formě šťávy, kterou lze aplikovat i na pokožku. Například při některých kožních onemocněních, jako je zánět, vypadávání vlasů nebo vyrážka, si ji můžete natřít na postižené oblasti a přeložit přes ní samotné listy, které účinek zesílí. Na webu Jak Zdravě jsme ostatně již zmiňovali, že řeřicha je považována za jednu z nejzdravějších rostlin na světě.

bramborová šťáva

Babiččina ozdravná šťáva: Pila ji každé ráno a netrpěla žádnou nemocí

Příprava léčivé šťávy z řeřichy 

Příprava řeřichové šťávy je velmi jednoduchá. Stačí vložit zhruba dva šálky listů do vroucí vody a nechat je vařit zhruba 15 minut, dokud nezměknou. Jakmile se zabarví voda, odeberte hrnec z tepla a nechte vychladnout na pokojovou teplotu. Poté stačí tekutinu přecedit přes jemné sítko nebo gázu, abyste odstranili přebytečné listy (z těch je dobré ještě zbytek šťávy vymačkat) a hotový přírodní lék můžete začít užívat.

Jak se řeřicha osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články