Přírodní zázrak: Ne nadarmo je tato rostlinka prohlášena za nejzdravější rostlinu na světě

Zařazením této rostlinky do svého pravidelného jídelníčku podpoříte své zdraví a ochráníte se před mnoha nemocemi. Obsahuje řadu vitamínů a minerálů.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

V přírodě se nachází mnoho užitečných rostlin, které obsahují řadu silných vitamínů a minerálů podporujících lidské zdraví. Skvělým příkladem je potočnice lékařská, která patří do stejné rodiny zeleniny jako brokolice, zelí a kapusta. Bohužel si však takovou oblibu jako její příbuzenstvo doposud nezískala a zůstává stále spíše nepovšimnuta. Jak ovšem uvádí lékařka Melissa Groves, v žebříčku nejzdravějších potravin na světě nemá konkurenci. 

Nejzdravější zelenina na světě

Mnoho odborníků se přiklání ke skutečnosti, že je potočnice lékařská nejzdravější zeleninou na světě. Ačkoli nechutná zrovna nejlépe (většinou je pro ní typická nakyslá a hořká chuť), obsahuje nespočet vitamínů a minerálů, které jsou potřebné pro udržení silného imunitního systému a zdravého srdce a dalších orgánů. Kromě toho její pravidelná konzumace výborně zmírňuje komplikace spojené s hyperglykémií a dalšími nepříjemnými problémy. 

Potočnice vám poskytne téměř všechny potřebné složky, a to včetně vitamínu E, vitamínu C, vápníku, fosforu, hořčíku, draslíku a vitamínu K. Abyste získali maximální účinek a byla pro vás co nejpřínosnější, pokuste se ji konzumovat v čerstvé formě – využít ji přitom můžete například na zpestření chlebíčků a salátů, polévek, omáček nebo si z ní připravit pesto. Rostlinu je dle serveru MedicalNewsToday možné i zamrazit, ale tím ztratí část živin. 

Potočnice lékařská iZdroj fotografie: Flickr
Potočnice lékařská nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví

Řeřicha potoční v přírodě 

Řeřicha potoční je vyšší rostlina, která dosahuje zhruba 15 centimetrů a její lístky mají v průměru až kolem 3 centimetrů. Jedná se o velmi starou bylinku s dlouhou tradicí v lidovém léčitelství a s velkou oblibou v zemích, jako je Francie, Německo a Velká Británie. Na území České republiky tolik známá není, ovšem najít ji můžete téměř v každé zavodněné oblasti. Na webu Jak Zdravě jsme také psali o další magické rostlině pro zdravé tělo

Na co jste využili potočnici vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články