Problémy se štítnou žlázou i játry se dají vyřešit doma, kurkuma a med pomohou vždycky

Kurkuma a med nabízí v kombinaci řadu zdravotních přínosů, ze kterých může těžit naprosto každý. Stačí je zařadit do jídelníčku a uvidíte sami.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Kombinace kurkumy a medu je dobře známá směs, která si získala oblibu především v tradiční medicíně. Její pravidelná konzumace nabízí řadu zdravotních přínosů, a to dle lékařky Imashi Fernando například co se týče podpory zdraví mozku, očisty krevního oběhu nebo také stimulace trávicího traktu. Stačí tyto účinné ingredience zařadit do svého jídelníčku a velmi brzy na sobě budete moci rozpoznat příznivé změny. 

Med a kurkuma jako účinný lék pro lidské zdraví 

Kurkuma i med patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva vůbec a jejich kombinace vám pomůže vyřešit řadu nepříjemných problémů. Velmi dobře se osvědčily zejména při stimulaci jater a trávicího traktu, který navíc chrání před nemocemi. Stejně tak prospívají i žlučníku a přirozeně udržují produkci žluči v normě, zlepšují funkci štítné žlázy, snižují riziko autoimunitních onemocnění a také hladinu špatného cholesterolu v krvi. 

kurkuma iZdroj fotografie: Pixabay
Kurkuma v kombinaci s medem nabízí řadu zdravotních přínosů

Mezi další přínosy konzumace těchto účinných přírodních léčiv patří dle webu Healthline podpora zdraví mozku. To především proto, že disponují silnými antioxidanty, které zabraňují poškození mozkových buněk a podporují mozkové funkce, jako je paměť, koncentrace a další. V neposlední řadě vás poté směs z kurkumy a medu ochrání před záněty a bolestmi těla. K její přípravě budete potřebovat pouze půl lžičky koření.

štítná žláza

Když štítná žláza nefunguje, jak má: Pomohou silová cvičení i jóga

Tu stačí nasypat do sklenice teplé vody, přidat trošku medu (stačí jedna čajová lžička), vše dobře zamíchat a nakonec vypít. Maximum přínosů získáte v případě, že budete tento účinný nápoj pít každé ráno na lačný žaludek. Ještě předtím se však raději poraďte se svým praktickým lékařem, zda je to pro vás vhodné. Na webu JakZdravě jsme také již dříve psali o dalších zdravotních přínosech kurkumy a proč ji zařadit do svého jídelníčku. 

Jak se tato směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články