Stará dobrá kurkuma: Zařaďte ji do jídelníčku a trávicí problémy zmizí už za pár hodin

Kurkuma nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Stačí ji smíchat s medem, zařadit do jídelníčku a odstraní mnoho problémů.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Kurkuma si získala velkou oblibu v tradiční medicíně, a to především díky její schopnosti léčit záněty, problémy s trávicím traktem a například i detoxikovat tělo. Jak navíc uvádí odbornice Imashi Fernando, ještě účinněji pak působí v kombinaci s medem, který navyšuje její sílu a lze ji díky němu snadno zařadit do jídelníčku. Jakmile tak uděláte, budete si moci všimnout příznivých změn již během několika krátkých dnů. 

Med s kurkumou jako klenot pro lidské zdraví 

Účinky kurkumy jsou dobře známé i ve světě medicíny, což je také důvod, proč je součástí mnoha léčivých prostředků. Pokud z ní však chcete vytěžit maximum účinků, a to zcela přirozeně, měli byste se zaměřit spíše na konzumaci samotného koření. Právě to totiž obsahuje maximum aktivní látky kurkumin, která snižuje zánět, léčí trávicí problémy, chrání DNA, působí proti bakteriím a dokonce pomáhá předcházet rakovině. 

Velmi dobře pak toto přírodní léčivo působí i na mozek, přičemž jej pomáhá chránit před nebezpečnými nemocemi, jako je dle serveru Healthline demence a Alzheimerova choroba. Kromě toho podporuje paměť a koncentraci a může přispět ke zdraví očí. Jediné, co přitom musíte udělat vy, je zařadit ji do svého jídelníčku – a to nejlépe ve formě správné přírodní směsi. Ta k přípravě vyžaduje pouze následující ingredience: 

kurkuma iZdroj fotografie: Freepik
Kurkuma i med mají silné protizánětlivé účinky a pomáhají v boji proti infekcím
  • 2 polévkové lžíce koření kurkuma
  • 100 gramů medu

7 příznaků skrytého zánětu. Projevuje se nápadně, avšak lidé mají tendenci přisuzovat to „běžným problémům“

Samotná příprava je poté již jednoduchá. Stačí obě ingredience smíchat ve skleněné nádobě, a pokud vás přepadne nachlazení, chřipka nebo jiné typické problémy, užívejte 1 čajovou lžičku tohoto léku každé dvě hodiny. Druhý den už postačí pouze tři lžičky denně a takto pokračujte, dokud se nebudete cítit lépe. Na webu JakZdravě jsme psali o dalších zdravotních přínosech medu a proč byste ho měli zařadit do svého jídelníčku. 

Jak se tato směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články