Proč nejíst večer meloun? Osudová chyba, která se nevyplácí. Před spaním, či v nadměrném množství může mít neblahé zdravotní dopady

Meloun je úžasnou pochoutkou. Není však vhodné dát si jej těsně před spaním. Měli byste zvážit vedlejší účinky jeho konzumace ve večerních hodinách.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obecně není vhodné jíst chvíli před spaním, to jistě víte. Proč si však nedopřát alespoň sladkou pochoutku, která však nemá tolik kalorií jako například čokoláda? Jde o to, že v noci máme pomalé trávení, a tak vaše tělo nemusí meloun strávit. Druhý den vám může být špatně od žaludku. Existují však i další důvody, proč se jeho konzumaci večer raději vyhnout.

Meloun obsahuje spoustu vody

Jistě víte, že meloun obsahuje velké množství vody. Dát si ho před spaním znamená zaplnit nejen žaludek, ale také svůj močový měchýř. Večerní pojídání melounu tak může způsobit neustálou potřebu močení během noci. Obdobně působí také brusinky nebo citrusy jako pomeranče, mandarinky nebo grapefruity a podobně. Vyvarujte se proto těchto druhů ovoce, jestliže chcete mít klidný a ničím nerušený spánek.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud však melounu nesníte velké množství, je ideálním adeptem na půlnoční večeři. Toto ovoce bohaté na vodu má totiž nízký obsah kalorií. Navíc se jedná o chutnou a výživnou potravinu. Je však opravdu nutné dbát na to, abyste svůj žaludek zaplnili jen malým množstvím melounu. Jedině tak se vyhnete častému nočnímu močení nebo nevolnostem, které se mohou objevit jak v noci, tak ráno po probuzení.

Nadměrné množství melounu ublíží kdykoliv

Přejídat se není dobré a platí to i v případě melounu. Věděli jste, že konzumace jeho nadměrného množství může vést k hyperkalémii? Meloun totiž obsahuje draslík, jehož přílišný příjem může negativně ovlivnit lidi s diagnostikovaným nadměrným množstvím draslíku v krvi. Hyperkalémie může přispívat ke škodlivým kardiovaskulárním účinkům, které zahrnují slabý nebo chybějící pulz, zástavu srdce či abnormální srdeční rytmy.

iZdroj fotografie: Pixabay

Velké množství melounu vám může způsobit také střevní problémy, jelikož je bohatý na lykopen. Příliš velké porce nejsou vhodné ani pro těhotné ženy. Může totiž zvýšit hladinu cukru v krvi a způsobit těhotenskou cukrovku. Kromě toho hrozí i bolesti břicha a průjem. Na druhou stranu lykopen obsažený v melounu může snížit riziko vzniku preeklampsie během těhotenství. Jako vždy tedy platí – všeho s mírou.

Zdroj: Fitnesspell

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články