Rychle si natrhejte tuto rostlinu, je silnější než jakýkoliv lék z lékárny

Tato rostlina nabízí nespočet benefitů pro lidské zdraví. Stačí ji zařadit do svého pravidelného jídelníčku a brzy vám bude lépe.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Ačkoli mnoho lidí ví o zdravotních přínosech obyčejného česneku, většina zapomíná na ten medvědí, který lze najít v přírodě jako divokou rostlinu. Ta navíc podporuje lidský organismus možná ještě více, a pokud ji smícháte s olivovým olejem, pomůže vás ochránit před řadou onemocnění, a to včetně artritidy či dokonce rakoviny. Směs dle webu TheGuardian rovněž podporuje mozkové funkce a lze ji velmi snadno zařadit do jídelníčku. 

Medvědí česnek a jeho nejzajímavější zdravotní přínosy 

Medvědí česnek si získal oblibu zejména díky svému bohatému obsahu složek, které podporují imunitní systém a chrání ho před chřipkou či nachlazením. Stejně tak vám však pomůže při léčbě modřin a špatně se hojících ran, s očistou ledvin, močových cest a dalších orgánů, podpoří vaši paměť a vyřeší veškerou nespavost. Při dlouhodobé konzumaci pak také nabízí příznivé účinky na střeva a žaludek, které navíc chrání před potížemi. 

Medvědí česnek
iZdroj fotografie: Pixabay
Medvědí česnek nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské zdraví

Jak také uvádí server CulinaryHerbco, medvědí česnek má schopnost detoxikovat plíce a snižuje škodlivé účinky nikotinu na lidský organismus. Pokud již na sobě nějaké dýchací potíže pociťujete, je možné, že vám pomůže i s nimi, stejně jako s očistou celého těla i jater. Velmi dobrý vliv má též na pokožku, kterou vyživuje a chrání ji před záněty. 

Papírové plíce na zeleném pozadí

Dědečkova medicína: Jen pár doušků a plíce jsou zase čisté a zdravé

Abyste mohli vytěžit maximum účinků z tohoto přírodního léčiva, bude nejlepší, když ho smícháte s olivovým olejem (zhruba 80 gramů rostliny s 500 ml oleje). Listy medvědího česneku stačí nakrájet na malé kousky (zasucha) a poté ho zalít olejem ve vhodné nádobě a nechat v ledničce zhruba dva dny. Užívejte každý den několik lžiček během jídel. Na webu JakZdravě jsme také psali o nejzajímavějších zdravotních přínosech česnekového oleje

Jak se medvědí česnek osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články