Dědečkova medicína: Jen pár doušků a plíce jsou zase čisté a zdravé

Zdravé a čisté plíce jsou zásadní pro udržení pevného zdraví. Pokud si chcete dopřát očistu, můžete smíchat několik přírodních ingrediencí a konzumovat je každý den.

Papírové plíce na zeleném pozadí i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Plíce jsou velmi důležitý orgán, který lidskému organismu umožňuje vstřebávat kyslík a přenášet jej do potřebných částí těla. Postupem času se však mohou začít zanášet nebezpečnými nečistotami, zejména pokud žijete poblíž továren nebo pravidelně kouříte cigarety. V takovém případě je dobré provést jednou za čas důkladnou očistu, která je pomůže do jednoho odstranit a usnadnit vám tak dýchání. Aby přitom byl účinek co nejefektivnější, stačí podle lékařky Kim Chin smíchat dohromady pár přírodních ingrediencí. 

Jedinečná směs, který očistí vaše plíce 

Obzvláště účinný může být tento recept pro kuřáky, neboť jejich plíce mohou být oproti ostatním lidem značně zanesené nebezpečnými látkami. Samozřejmě si však očistu může dopřát naprosto každý, nehledě na věk nebo pohlaví. Poté, co proces dokončíte, se vám bude mnohem lépe dýchat, a dokonce budete moci pocítit zlepšení při vykonávání některých aktivit, jako je například jízda na kole nebo běh. Směs si přitom připravíte jednoduše doma a nebudete k ní potřebovat žádné drahé suroviny ani příliš mnoho času. 

Celá cibule a nakrájená na kolečka leží s nožem na stole iZdroj fotografie: Pixabay
Cibule v kombinaci s medem pomáhá čistit plíce

Jakmile začnete směs posléze užívat, vaše tělo začne postupně vylučovat všechen sekret z vašich plic a vy budete moci pocítit značnou úlevu. Obzvláště účinně působí zejména během zimy, kdy může být také skvělou prevencí před virovými infekcemi, jako je kašel nebo nachlazení. Její hlavní složkou je přitom cibule, která dle webu Healthline nabízí nespočet zdravotních přínosů, včetně antioxidačních účinků a regulace krevního oběhu. K přípravě tohoto úžasného léku budete potřebovat následující ingredience: 

  • 1/2 kilogramu cibule
  • 1/2 kilogramu hnědého cukru
  • 1,5 litru vody
  • šťáva ze dvou citronů
  • 7 polévkových lžic domácího medu

Nejprve se pokuste ve vhodné nádobě zkaramelizovat cukr, a poté k němu přidejte oloupanou a nadrobno nakrájenou cibuli, přičemž vše promíchejte vařečkou. Asi po minutě ingredience zalijte vodou a na mírném ohni ji nechte vařit do doby, dokud se 1/3 neodpaří. Následně směs přeceďte přes sítko, aby se oddělily kousky cibule, a poté ji nechte mírně vychladnout. Jakmile bude připravena, přidejte šťávu ze dvou citrónů a nakonec domácí med – vše dobře promíchejte, dokud nezískáte homogenní tekutinu. 

Cibule –⁠ zlatý důl pro zdraví. Zejména na podzim ji ocení děti i dospělí, celoročně má 7 pozitivních vlivů

Další zdravotní přínosy směsi 

Takto připravený sirup nalijte do skleněné láhve a uchovávejte v ledničce, přičemž abyste maximálně pročistili své plíce, užívejte 1 polévkovou lžíci na lačný žaludek – o další takové účinné směsi jsme se na JakZdravě nedávno zmiňovali, tehdy byl její hlavní složkou banán. Očistná kúra by poté měla trvat až do spotřebování sirupu, a jakmile se tak stane, po třech měsících pauzy si ji můžete připravit znovu a metodu opakovat. Mezi její další zdravotní přínosy patří:

1 lžička medu dodá tělu superschopnost v jakémkoliv věku. Účinně se vypořádá s bakteriemi, viry i plísněmi

  • Obě ingredience obsahují látky, jako jsou flavonoidy, enzymy a vitamín C, které mohou posílit imunitní systém. 
  • Cibule i med mají silné protizánětlivé vlastnosti, což může být užitečné při snižování zánětů v těle a uklidnění podrážděných tkání. 
  • Pravidelná konzumace cibule a medu může přispívat k snižování hladiny cholesterolu a krevního tlaku, což je prospěšné zejména pro zdraví srdce a jeho ochranu před nebezpečnými onemocněními. 
  • Jak cibule, tak i med obsahují antioxidanty, které pomáhají neutralizovat volné radikály v těle, díky čemuž chrání buňky před poškozením a přispívají k prevenci chronických onemocnění.
  • Pokud budete jíst med a cibuli pravidelně, může to mít příznivý vliv na trávicí systém. Důvodem jsou především enzymy, které ingredience obsahují, a také jejich schopnost udržovat rovnováhu střevní mikroflóry. 

Jak se tato účinná směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články