Salát pro vyrovnání kyselosti žaludku. Jisté druhy zeleniny přirozeně vyplaví škodlivé toxiny z těla

V dnešní době, kdy se toxiny hromadí téměř na každém rohu, je nezbytné, abyste čas od času provedli důkladnou očistu vašeho organismu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V dnešní době toxiny najdete ve vzduchu, potravinách a často také v pitné vodě, tudíž je velmi jednoduché přijít s nimi do styku a nechat je proniknout do organismu. Pokud se jich však nahromadí v těle příliš, můžete se podle lékaře Gavin Van De Walle potýkat s řadou nepříjemných problémů, a proto je důležité, abyste čas od času provedli důkladnou očistu. S tou vám naštěstí pomůže tento chutný domácí salát, který navíc pomáhá vyrovnávat kyselost v žaludku. 

Domácí salát pro odstranění toxinů z těla

Pokud chcete své tělo očistit od nahromaděných toxinů, nemusíte podstupovat žádné lékařské rituály ani placené detoxikace – skvěle vám totiž pomůže obyčejný domácí salát ze správných ingrediencí, který to zvládne naprosto přirozeně a během velmi krátké doby. Zní to sice kouzelně, ale není na tom opravdu nic složitého – jedná se totiž pouze o typické druhy ovoce a zeleniny, které již se vší pravděpodobností máte ve své kuchyni. 

Kromě toho, že vám salát pomůže očistit tělo od toxinů, je také skvělým prostředkem pro vyrovnání kyselosti v žaludku a odbourání přebytečných kil. To může být užitečné zejména pro lidi, kteří se zrovna chystají nastavit si hubnoucí dietu.

K jeho přípravě tedy budete potřebovat následující ingredience: 

  • zelí 
  • mrkev
  • červenou řepu
  • tmavou listovou zeleninu
  • citronovou šťávu
  • extra panenský olivový olej
  • stroužek česneku
iZdroj fotografie: Depositphotos

Příprava salátu je poté již naprosto jednoduchá. Stačí nastrouhat zelí, červenou řepu a mrkev v poměru 3:1:1, poté si připravit mísu, na její dno přidat listovou zeleninu a na ní navrstvit předem nastrouhané ingredience. Podle chuti můžete také přidat kopr nebo petrželku, což jsou další přírodní prostředky skvělé pro detoxikaci těla. Poté přidejte trošku citronové šťávy, nadrcený stroužek česneku a celý salát zalijte olivovým olejem. 

Jezte ho pravidelně

Abyste ze salátu vytěžili maximum, měli byste ho jíst alespoň třikrát do týdne, a to nejlépe na oběd, například s masem, tofu nebo balkánským sýrem. Jeho pravidelná konzumace dodá vašemu tělu bohaté množství vitamínů, minerálů, antioxidantů a také vlákniny, která mimo jiné podporuje trávení a zdravé hubnutí. Jedná se o skvělé jídlo pro redukční dietu, které osvěží váš den a očistí vaše tělo od veškerých toxinů, které se v něm postupem času nahromadily. 

Nezapomínejte, že abyste pocítili rozdíl, musíte být trpěliví. Salát vám pomůže především s dlouhodobějšího hlediska, nikoliv ihned po první konzumaci. Jakmile jej však začnete jíst pravidelně, kila půjdou snáze dolů a váš život bude mnohem kvalitnější a pestřejší (zejména co se týče vašeho zdravotního stavu a nálady). Dobrou chuť! 

Jak se tento lahodný salát osvědčil vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Jak na opary u těhotných a dětí?
Události247
Události247
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě
VědaŽivě
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz
adbz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná