Síla této domácí směsi je neuvěřitelná: Už jediná lžička dokáže vyléčit problémy se štítnou žlázou

Pokud zařadíte do svého jídelníčku tuto přírodní směs, čekají vás úžasné zdravotní přínosy. Poradí si například i s problémy se štítnou žlázou.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Existuje mnoho přírodních potravin, které v kombinaci působí na lidské zdraví mnohem lépe, než kdejaké komerční léky nebo doplňky stravy. Mezi ty nejoblíbenější z nich patří například vlašské ořechy, které podle lékařky Imashi Fernando obsahují nespočet užitečných živin a podporují téměř každou funkci těla. Abyste z nich však mohli vytěžit maximální účinek, uděláte nejlépe, když si z nich a některých dalších ingrediencí připravíte domácí směs. 

Domácí směs z vlašských ořechů pro lepší zdraví 

Vlašské ořechy mají velmi dobrý účinek na tělo a obsahují mnoho nenasycených lipidů, tedy omega-3 mastných kyselin. Rovněž jsou skvělým zdrojem vitamínů A a E, díky kterým prospívají lidskému zdraví hned v několika směrech. Skvěle například zastavují krvácení, pomáhají organismu vyrovnat se patogenní mikroflórou, obnovují činnost různých orgánů (včetně štítné žlázy), posilují krevní oběh a mají také pozitivní vliv na mozkové funkce. 

Abyste z nich mohli vytěžit co nejvíce, je dobré užívat je v kombinaci s pohankou. Ta je také známá pro svůj bohatý obsah vitamínů a minerálů, jako je železo, vápník, jód, fosfor, hořčík, vitamíny B, A, C, E a D a účinky ořechů ještě zvyšuje. Stejně tak tomu je podle serveru Healthline s medem, který má velmi pozitivní účinek na trávení, pomáhá hojit rány a působí v těle protizánětlivě. K přípravě směsi budete proto potřebovat: 

  • 50 gramů vlašských ořechů
  • 100 gramů pohanky
  • 100 gramů medu
Vlašské ořechy v ruce iZdroj fotografie: Depositphotos
Vlašské ořechy zmírňují problémy se štítnou žlázou

Jakmile získáte všechny potřebné ingredience, nejprve zalijte vlašské ořechy a nechte je stát 5 až 6 hodin. Potom každý z nich sceďte a dobře vysušte, například pomocí trouby nebo slunečního záření. Poté, co budou připravené, je vložte všechny do mixéru a nahrubo rozdrťte. Nyní dobře propláchněte a přeceďte pohanku, taktéž ji nechte vysušit na slunci (cca 2 až 3 hodiny) a následně ji pomelte najemno. Obě ingredience nasypte do vhodné nádoby, přidejte k nim med a vše dobře promíchejte. 

Pohanka zlepšuje činnost střev a urychluje hubnutí. Její náhrada za nezdravou mouku svede s tělem zázraky

Pro získání maximálního účinku užívejte 1 polévkovou lžičku této směsi 3krát denně po dobu 6 týdnů. Poté si dejte cca měsíc pauzu a kúru můžete opakovat. Na webu Jak Zdravě jsme také psali o nejzajímavějších zdravotních přínosech vlašských ořechů

Jak se tato směs osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články