Je až 150x silnější než česnek a citron: Konzumujte jednou denně, pak už neonemocníte

Zařazením tohoto babiččina léku do svého jídelníčku si zajistíte ochranu před řadou nemocí a posílíte svou imunitu. Jeho příprava je velmi snadná.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Některé přírodní prostředky působí mnohem efektivněji než komerční léky plné chemických sloučenin. Stačí si z nich připravit správnou směs a tu poté zařadit do svého pravidelného jídelníčku. Nejenže posílíte svůj imunitní systém, ale také pročistíte tělo od nahromaděných toxinů a těžkých kovů. Skvělým příkladem je tento babiččin lék z několika oblíbených ingrediencí – jeho hlavní složkou je přitom celer, který podle odbornice Natalie Butler nabízí nespočet dalších zdravotních přínosů pro lidské tělo. 

Babiččin domácí lék pro lepší zdraví a očistu jater 

Příprava babiččina léku je velmi snadná a poradí si s ní každý začátečník v kuchyni. Budete muset postupovat podle několika kroků a nakonec získáte velmi účinnou směs s řadou zdravotních přínosů pro lidský organismus. Jakmile si však budete kupovat potřebné ingredience, pokuste se volit pouze ty, pro jejichž růst nebyly použity žádné pesticidy. Ty totiž nejsou pro lidské zdraví vůbec vhodné. Pro zahájení prvního kroku budete potřebovat: 

  • 1 svazek celeru
  • 1 červenou řepu
  • 300 mililitrů vody

Jakmile budete připraveni, vezměte si celer, dobře ho omyjte, očistěte a poté nakrájejte na kostičky. To samé udělejte s červenou řepou, kterou společně s celerem vložte do mixéru a ingredience zalijte 300 mililitry vody. Vše poté důkladně rozmixujte a šťávu přecedíme přes gázu. Poté si připravte následující potraviny: 

  • 50 gramů zázvoru
  • 1 mrkev
  • 200 mililitrů vody

Vezměte si zázvor, očistěte jej a nakrájejte na menší kousky. Poté si vezměte mrkev, nakrájejte ji na kolečka a vše poté přidejte spolu s 200 mililitry vody do mixéru. Ingredience pořádně rozmixujte a šťávu stejně jako v předchozím případě přeceďte přes gázu. Nakonec smíchejte mrkvovou šťávu s celerovou šťávou a připravte si 1 polévkovou lžíci lněných semínek (ta jsou podle serveru BBCgoodfood bohatá na omega-3 mastné kyseliny). 

Lněné semínko na dřevěné lžíci a na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Lněné semínko obsahuje bohaté množství omega-3 mastných kyselin

Večer, ještě než půjdete spát, lněné semínko umelte, zalijte ho 200 mililitry připravené šťávy a poté nechte nápoj přes noc v ledničce. Směs nezapomeňte řádně promíchat a jakmile se ráno probudíte, vypijte ji na lačný žaludek. 

Desítky tisíc Čechů válčí s autoimunitním onemocněním. Vitamín D a omega-3 mastné kyseliny snižují jeho riziko

Přínosy jednotlivých ingrediencí 

Pravidelná konzumace tohoto léčivého nápoje pomáhá odstraňovat hnijící bílkoviny a zatuchlé tuky v žaludku a ve střevech, detoxikuje a obnovuje jaterní buňky, napomáhá krvetvorbě, urychluje vylučování toxinů z těla, snižuje riziko vzniku krevních sraženin, vysoké hladiny cholesterolu a krevního tlaku, a také podporuje celkový metabolismus těla. Na webu JakZdravě jsme také psali o nebezpečí krevních sraženin a jak takovou sraženinu rozpoznat, takže buďte ke svému tělu opravdu pozorní. 

Jak se tento domácí lék osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články