Skořice zničí nachlazení a pomůže na žaludeční potíže

Skořice existují tři druhy – cejlonská, čínská a malabarská. Léčivé účinky mají všechny, nejkvalitnější z nich je ale skořice cejlonská. Její účinky dokonce potvrdili vědci.

                   

Skořice, lahodné a nádherně vonící koření, má mnoho překvapivých účinků na zdraví. Některé z nich, a že jich není málo, jsou dokonce ověřené vědeckým výzkumem. Lékařka Amy Richter zdůrazňuje, že skořice doslova přetéká antioxidanty, které ochrání vaše tělo před chronickými onemocněními. Oceňuje i další její účinky, především ty, které má na cukr v krvi nebo na trávení.

1. Skořice jako lék na cukrovku?

Skořice ovlivňuje hladinu cukru v krvi hned několika způsoby. Jednak snižuje množství cukru, které se po jídle dostane do krevního řečiště, tím, že zpomaluje jeho rozklad, jednak napodobuje účinky inzulinu, takže se cukr dostane snáze do buněk. Účinná dávka byla dle studie 0,5-2 čajové lžičky denně.

2. Lék na žaludeční obtíže

Skořice pomáhá zklidnit podrážděný žaludek, dokonce funguje jako ochrana před žaludečními vředy. Když si ke lžíci skořice přidáte ještě med, zabráníte tím nadměrné tvorbě žaludečních kyselin i po těžkých jídlech, takže se nebudete cítit jako nafouknutý balón.

3. Skořice pro prevenci srdečních onemocnění

Lžička skořice dokáže účinně snížit hladinu triglyceridů, celkového cholesterolu i LDL (špatného) cholesterolu. Také podle vědecké studie snižuje krevní tlak, pokud ji vydržíte jíst pravidelně alespoň osm týdnů. Oba tyto faktory jsou při rozvoji srdečních onemocnění rozhodující, takže pokud je dokážete udržet ve zdravých hodnotách, nemusíte se srdečního onemocnění obávat.

Pět celých skořic posypané trochou mleté skořice iZdroj fotografie: Pixabay

4. Součást léčby nachlazení

Trápí-li vás často nachlazení, přidejte si k čaji s medem ještě navíc lžíci skořice. Vyléčíte tak nachlazení, chronický kašel a nemocné průdušky. Navíc každodenní konzumace medu a skořice posílí imunitní systém, takže budete odolní vůči virovým i bakteriálním infekcím.

5. Léčba bolesti při artritidě

Artritida znepříjemňuje každodenní život bolestí kloubů. Skořice vám může pomoci bolesti zeslabit či dokonce úplně zahnat. Stačí pravidelně konzumovat jednu lžíci. Můžete ji podpořit také medem, který má mnoho báječných účinků na zdraví.

Na které zdravotní neduhy používáte skořici vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články