Směs jablečného octa, medu a česneku vyžene z těla všechny toxiny

Jablečný ocet, med a česnek patří mezi nejsilnější přírodní léčiva. Kombinace těchto potravin ochrání vaše tělo před nebezpečím a očistí váš organismus.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Med, česnek a jablečný ocet jsou velmi účinné přírodní potraviny, které svými léčivými schopnostmi mohou předčit kdejaký komerční lék. Obsahují totiž řadu účinných složek, včetně vitamínů, minerálů a především také antioxidantů, které pomáhají čistit tělo od nahromaděných toxických látek a těžkých kovů. Zdravotních přínosů však každé z těchto léčiv přináší mnohem více, ale nejlepší jsou v kombinaci. Ta obecně posiluje obranyschopnost imunitního systému a pomůže vás ochránit před mnoha nemocemi. 

Posílení obranyschopnosti imunitního systému 

Med, česnek a jablečný ocet jsou výživově bohaté přírodní produkty, které přináší řadu pozitivních účinků pro lidské zdraví:

Med:

 • Posiluje imunitní systém: Med obsahuje enzymy, minerály a vitamíny, které pomáhají posílit obranyschopnost. Jeho antimikrobiální vlastnosti také pomáhají bojovat proti infekcím.
 • Zlepšuje trávení: Stejně tak disponuje přírodními enzymy, které podporují trávení a zlepšují vstřebávání živin z potravy.
 • Poskytuje energii: V neposlední řadě je tato sladká tekutina díky obsaženým cukrům přirozeným zdrojem rychle dostupné energie. Je proto vhodný pro sportovce nebo ty, kteří často trpí únavou.

Česnek:

 • Posiluje imunitní systém: Česnek obsahuje síru a sloučeniny, díky kterým disponuje antimikrobiálními a antivirovými vlastnostmi. Stejně jako med tak pomáhá posilovat imunitní systém a chránit tělo před infekcemi.
 • Podporuje zdraví srdce: Toto přírodní léčivo také snižuje hladinu cholesterolu a krevní tlak, což je prospěšné pro zdraví srdce a cév.
 • Antioxidanty: Má také velmi vysoký obsah antioxidantů, které chrání tělo před volnými radikály, toxiny a těžkými kovy a podporují celkové zdraví organismu. 

Jablečný ocet:

 • Zlepšuje trávení: Jablečný ocet může pomoci zlepšit trávení tím, že stimuluje produkci žaludečních kyselin a enzymů, které pomáhají trávit potravu.
 • Stabilizuje hladinu cukru v krvi: Toto jedinečné přírodní léčivo pomáhá stabilizovat trávení a vstřebávání sacharidů.
 • Detoxikace: Díky tomu, že podporuje činnost jater a ledvin, pomáhá také eliminovat toxiny v organismu a bránit jejich působení.
Jablečný ocet a jablka na stole iZdroj fotografie: Unsplash

Je ovšem důležité si uvědomit, že každý člověk může reagovat na tyto přírodní produkty individuálně. Proto byste se před jejich užíváním měli raději poradit se svým praktickým lékařem nebo výživovým specialistou, zda je pro vás vhodné jejich užívání, a to zejména pokud máte jakékoli zdravotní problémy či užíváte léky.

Příprava směsi 

Abyste mohli vytěžit z těchto přírodních léčiv co nejlepší účinky, připravte si z nich domácí směs. Ta skvěle detoxikuje organismus od usazených nečistot a nebezpečných toxinů, které podporují rozvoj vážných onemocnění. Budete potřebovat: 

 • 10 stroužků česneku
 • 1 šálek jablečného octa
 • 1 šálek medu

Stačí vložit česnek do sklenice, přidat jablečný ocet a med, ingredience pořádně promíchat a poté směs vložit do vhodné sklenice. Aby vydržela co nejdéle, je vhodné uchovávat ji v ledničce a sem tam ji promíchat. Konzumovat byste ji měli ihned po probuzení, ovšem nikoliv na lačný žaludek – nejprve se proto najezte, a poté si dopřejte 2 malé lžičky směsi. 

Jak se tato účinná směs osvědčila vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články