Starý babiččin čaj: Jedna cibule dokáže s tělem hotové zázraky

Přírodní medicína a bylinky měly hlavní slovo po tisíciletí. Jejich účinnost se někdy podceňuje, přitom mají stále co nabídnout. Jsou stejně efektivní jako před lety.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Byla jednou jedna babička, která dokázala vyléčit všechny nemoci. Chodili za ní obyvatelé z celé vesnice. Stačilo pěkně poprosit a babička jim pomohla. Dokonce i tehdy, když měli lidé břichabol. Znala totiž zaručený přírodní recept, který vždy pomohl. Zní to jako pohádka? Vyzkoušejte její recept také a můžete se o jeho účinnosti přesvědčit.

Starý recept proti bolesti břicha

Tento recept pochází z 20. století a předává se z generace na generaci. Sice ho dnes lidé řadí do lidové medicíny nebo mezi takzvané babské rady, ale jeho účinnost nepodceňujte.

Co budete potřebovat k přípravě receptu?

  • Jednu menší oloupanou cibuli,
  • 200 ml bylinkového čaje
  • a med.

Postup přípravy receptu:

  1. Nejprve vyberte vhodnou cibuli.
  2. Cibuli oloupejte a očistěte.
  3. Nyní do ní udělejte dva zářezy tak, abyste ji úplně nepřekrojili. Cibule by měla stále držet tvar. Zářezy by měly naznačovat čtvrtiny cibule.
  4. Uvařte si bylinkový čaj.
  5. Do ještě horkého čaje vložte nakrojenou cibuli.
  6. Nechte louhovat 5 až 10 minut.

Aplikace a dávkování:

Tento nápoj popíjejte vždy, když máte problém s trávením nebo se střevy. Pomáhá při bolestech břicha. Normalizuje stolici a navrací narušené střevní prostředí zpět do původního stavu.

Upozornění:

Cibuli nekrájejte celou. Musí být skutečně jen nakrojená.

různé druhy cibule iZdroj fotografie: Depositphotos

Cibule a její účinky

Cibule je považována za léčivou už od starověku. Účinně odstraňuje z těla bakterie a považuje se za přírodní antibiotikum. Může se podávat při onemocnění močového ústrojí, jelikož působí močopudně. Dezinfikuje trávicí ústrojí a kromě nastolení střevní rovnováhy a správného trávení vám pomůže také při nechutenství. Nemluvě o dalších lidových receptech, ve kterých hraje cibule hlavní roli. Kromě účinků, které má na zdraví, když ji sníte, se dá používat také zevně pro odstraňování pigmentových skvrn na kůži.

Také můžete zkusit recept z cibule, který odpuzuje otravný hmyz.

Na jaké zdravotní neduhy používáte cibuli vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články