Užitečná rada, kterou využije naprosto každý: Zapíchejte hřebíček do cibule a brzy se budete těšit z luxusních účinků

Teplé počasí přes den i teplé noci jsou nejlepší podmínky pro život hmyzu. Zástupů nezvaných hostů se dá zbavit i bez chemie a zabíjení.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Bez otravného hmyzu se teplé letní počasí neobejde. Abyste se ho zbavili, můžete nakoupit mnoho chemických prostředků a hmyz hubit. Jenže na návštěvu k vám přicházejí i užiteční zástupci hmyzí říše, takže je jen logické, že se vám je nechce hned zabíjet. Nemusíte, a přesto se jich můžete zbavit. Existuje elegantní řešení, ke kterému stačí cibule a hřebíčky.

Recept na přírodní odpuzovač hmyzu

Co budete potřebovat pro výrobu?

  • Cibuli
  • a několik hřebíčků (tím je myšleno koření).

Postup:

  1. Oloupejte cibuli.
  2. Zapíchejte do ní několik hřebíčků.
  3. A výtvor proti hmyzu máte hotový.

Kam s ním?

Tento skvělý nástroj umístěte k oknu nebo prostě tam, kde se nejčastěji hmyz zdržuje. Teď už jen pozorujte, jak se hmyz tomuto místu vyhýbá. Neublíží mu to, bude žít dál, ale nebude létat k vám. Pravidelně cibulovou pomůcku obměňujte, abyste dosáhli největšího účinku. Čím větší zápach z cibule a hřebíčku budete doma mít, tím více hmyzu odpudíte. Snad neodpudí i vás.

Oloupaná půlka cibule iZdroj fotografie: Pixabay

Další metody, jak se zbavit hmyzu

Spíte rádi při otevřeném okně, ale cibulový zápach si do ložnice brát nechcete? Není se čemu divit. Tento problém je nejlepší vyřešit síťkou do okna. Pokud vám ale nevadí cibule s hřebíčkem, můžete tuto pomůcku směle postavit do okna. Podobný efekt mají také muškáty na parapetu. Hmyzu také nevoní tea tree olej, který můžete používat jako repelent, když jdete na procházku.

Štípance od komárů

To je další důvod, proč si vyrobit odpuzovač hmyzu. Probudit se poštípaný nechce určitě nikdo. Obětujte cibuli a pár hřebíčků a uvidíte, jak se komárů zbavíte. Přírodní rady myslí i na případné štípance. Aby přestaly svědit, pomáhá alkohol nebo med. Existují ale i další lidové rady, jak se zbavit svědění. Například taková ústní voda dokáže divy a určitě ji máte doma. Z volně dostupných mastí pomáhá Fenistil a octanová mast.

Znáte další odpuzovací metody proti hmyzu? Podělte se o ně s námi.

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články